Ženy mohou od ledna kromě dosavadních ordinačních hodin využít i odpolední a víkendové časy. 

„Karcinom prsu je nejčastějším zhoubným nádorem diagnostikovaným u žen. Pravidelné prohlídky mají nesmírný význam, protože čím dříve je případný nádor odhalen, tím větší šanci mají pacientky na úspěšnou léčbu a úplné úspěšné vyléčení. Klientkám našeho mamografického centra i proto od ledna nabízíme rozšíření provozních hodin a díky tomu jsme jim schopni poskytnout na výběr z více termínů. Čekací lhůty na vyšetření se výrazně zkrátí,“ říká ředitel Nemocnice Chomutov Michal Zeman.

Riziková znaménka lze snadno zachytit ještě v přednádorových stádiích.
Jak si kůži pohlídat doma a předejít nádoru? Rozlište pihy podle barev čokolády

Podle dat Krajské zdravotní měsíčně podstoupí v Chomutově screeningovou mamografii 1460 žen. Rozšíření ordinačních hodin umožní provést dalších 360 vyšetření. „Objednávat se je možné telefonicky na čísle 474 447 687 či online přes Portál pacienta Krajské zdravotní na portal.kzcr.eu,“ připomíná Petra Roubíčková, mluvčí Krajské zdravotní.

Na následky karcinomu každý rok zemře přibližně 1600 českých žen, uvádějí zdravotníci. „Každoročně je u nás diagnostikováno více než 7000 nových případů onemocnění. Díky preventivnímu screeningu nádoru prsu se daří zachytávat nemoc v raném stadiu a léčba je úspěšnější,“ upozorňuje Roubíčková s dodává, že ženy nad 45 let mají vyšetření hrazené z veřejného zdravotního pojištění, a to jednou za dva roky.

Mohlo by vás zajímat: Kamencové jezero získá záložní přívod vody. Potrubní systém spustí na jaře

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová