Když budete chtít jít nakoupit a jste z Březenecké, budete mít celkem na výběr. Během pár let by na sídlišti mohla vyrůst dvě větší obchodní centra.

O prvním jsme již v Deníku informovali, vyroste na troskách bývalého kina Evropy, postupně by se mohlo rozšířit až k silnici číslo I/13, kde by měl být fastfood.

Je ale možném, že jen o pár stovek metrů vedle bude mít další konkurenci. Investoři chtějí zastavět kus bývalého sadu a dřívější fotbalové hřiště Baníku Březenecká. Centrum by tak stálo hned vedle nového bowlingu a supermarketu Pennymarket.

Podle návrhu centra by se v něm prodávaly především potraviny, krom toho i elektronika, drogerie a další spotřební zboží. Zaměstnat by mělo kolem sto třiceti pracovníků. Denní návštěvnost je odhadována na sedmnáct set lidí.

Investorem, který žádost předkládá, je chomutovská projektová společnost Kap atelier. Pozemky, na kterých by obchodní dům měl stát, patří převážně společnosti Silnice Group, ve které figuruje chomutovský stavebník Karel Rypl a která například získala jednu ze zakázek při výstavbě nového zimního stadionu v Chomutově. Další pozemky patří městu Chomutov.

Kromě toho, že městu patří pozemky, musí také rozhodnout, jestli na místě bývalého hřiště na Březenecké chce další obchodní dům. Parcely jsou totiž v katastru vedeny jako ovocný sad, případně orná půda, takže by radnice musela při schvalování nového územního plánu tyto pozemky „proměnit“, aby nesly status občanské vybavenosti. To například investor u exkina Evropy řešit nemusí.

Vedení města zatím neví, jestli obchodní dům chce nebo ne. „Tento záměr se bude prověřovat v územním plánu. Zastupitelstvo města by návrh nového územního plánu mohlo projednávat v polovině roku 2011,“ uvedla mluvčí Chomutova Šárka Schönová.
Nyní je projekt posuzován v rámci takzvané EIA, kde se zjišťuje vliv stavby a budovy na životní prostředí.