Rekonstrukce za deset milionů Kč

Rekonstrukce objektu, který je v majetku Úřadu práce ČR, si vyžádala zhruba deset milionů korun. „Do budovy se přesune všech 16 zaměstnanců z nájemních prostor v objektu magistrátu ve Zborovské ulici, kteří vyřizují agendu hmotné nouze, a šest pracovnic z našeho domovského sídla v Cihlářské ulici. Na starosti mají dávky pro zdravotně postižené,“ upřesnila ředitelka chomutovského pracoviště Úřadu práce CR Dagmar Vlčková.

Možná až od ledna

Zatímco agenda dávek pro zdravotně postižené začne v nové budově fungovat už 13. října, termín zahájení výplat dávek v hmotné nouzi se možná posune. „S dávkami hmotné nouze chceme začít první listopadový den. Před námi je ale ještě pár nedořešených otázek ohledně stávajícího nájmu v budově magistrátu. Je tak možné, že se počátek výplat oddálí až na 1. ledna příštího roku,“ upřesnila ředitelka.

Bezbariérový přístup

Změna místa výplaty dávek hmotné nouze se týká 2 686 lidí, dávky pro zdravotně postižené pobírá 4 320 klientů úřadu práce. Vstup i pohyb po budově je bezbariérový. Přepážky určené pro zdravotně postižené osoby jsou navíc sníženy tak, aby byly pohodlně přístupné i pro vozíčkáře. „Budova byla projektována tak, aby vyhovovala plně nejen klientům našeho úřadu, ale také jeho pracovníkům, a to jak v oblasti rychlejšího odbavování klientů u přepážek, tak v oblasti bezpečnosti. Zejména dávky hmotné nouze pocítí veliké změny v oblasti odbavování klientů. Zatímco nyní 16 úřednic řeší dávky hmotné nouze u pěti přepážek, na novém pracovišti bude mít každá svou vlastní přepážku. Budova je navíc vybavena klimatizační jednotkou, což ocení zejména klienti v horkých dnech,“ doplnila Vlčková.

Chomutovský úřad práce zaměstnává 104 lidí. Včetně poboček v Jirkově, Kadani, Klášterci nad Ohří a ve Vejprtech se o klienty stará celkem 176 zaměstnanců.