Smyslem investiční akce je obnova části sítě veřejného osvětlení, která zahrnuje výměnu svítidel za nová se zdrojem LED s regulací světelného toku.

„Investovat budeme do rozvodů. Stožáry zůstanou, protože jsou v dobrém stavu, vyjmou se ale svítidla a nahradí novými,“ nastínil Milan Reiner, vedoucí odboru majetku města a útvaru investic. „Součástí toho je systém inteligentního veřejného osvětlení, který se dá ovládat dálkově a s jeho pomocí stmívat, rozsvěcovat či zjišťovat poruchy,“ doplnil.

Klášterecká porcelánka. Ilustrační foto.
Definitivní konec. Společnost Thun 1794 úplně zavřela porcelánku v Klášterci

Hlavně má však výměnu osvětlení provázet menší spotřeba energie, a to více než 80 procent. Je to i podmínka pro získání dotace, o níž město žádá z evropských zdrojů i ze státního rozpočtu prostřednictvím Národního plánu obnovy.

Na první etapu výměny svítidel už město vypsalo výběrové řízení. Náklady by podle předpokladu měly dosáhnout takřka 11 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Vítěz bude mít na splnění zakázky půl roku.

Následovat bude druhá etapa s plánovanou výměnou pěti set lamp v centru města, v okolí polikliniky, v ulicích Palackého, Studentská a na Červeném Hrádku.

Mohlo by vás zajímat: Chomutovské Kamencové jezero má novou recepci i web. Podívejte se

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová