O jednom lednovém víkendu si Chomutovák A.K. (pouze inicály uvádíme na dodatečné přání muže, jeho jméno redakce zná) vyrazil za zábavou do chomutovského baru Pepe Lopez. A dlouho na to nezapomene, odešel s dvakrát přelomenou čelistí.

Ze sebou má operaci v ústecké nemocnici. V obličeji má titanové destičky, které mu už nikdo nevyndá. Devětadvacetiletý inženýr z Chomutova se však nepřipletl do rvačky nebo nespadl pod auto. Zmlátila ho ochranka restaurace.

„S kamarády jsme tam měli rezervovaný stůl, slavili jsme moje narozeniny,“ popisuje muž začátek večera. S přáteli seděl u stolu dole v baru, kde je také diskotéka. Večer podle jeho slov probíhal normálně, problém ale nastal, když se kolem třetí hodiny ráno mělo platit.

Spor o útratu

„Šel jsem zaplatit účet k pokladně. Chtěli ale, abych zaplatil rum a několik piv navíc. Řekl jsem, že jsem je to nevypil a platit je nebudu,“ vypráví, jak začal konflikt. Barman poslal pro vyhazovače. „Říkal jsem jim, že stejně nezaplatím, i když mě straší vyhazovačem,“ popisuje mladík. Nakonec platil barmanovi přes pět set korun a dával mu tisícovku. Co přesně v částce bylo, si už muž nepamatuje.

„Natahoval jsem ruku pro vracené peníze. Pak jsem slyšel: 'Na ty prachy sahat nebudeš' a vyhazovač mě chytl za ruku a hodil do místnosti. Pak mám asi pětiminutové okno. K sobě jsem přišel, když jsem klečel a plival krev.“

Jeho přátelé mu řekli, co se stalo. „Hodil mě na zem a když jsem ležel, tak mě kopal do obličeje,“ popisuje hrůzný zážitek. Vyhazovače jeden známý odtrhl, na to přijela policie.

Operace a dráty

V nemocnici zraněnému řekli, že musí do Ústí na speciální oddělení zubní chirurgie. Tam mu udělali rentgen, druhý den mu z nemocnice volali, že musí na operaci.

Měl nadvakrát přelomenou dolní čelist, na každé straně jednou. „Už jsem čtrnáct dní v pracovní neschopnosti a ještě dlouho patrně budu,“ říká. Kvůli sdrátovaným zubům nemohl dlouhou dobu mluvit, i nyní mu slova dělají obtíže, nemůže otevřít pusu. Jíst a pít musí brčkem.

Majitel restaurace Roman Krásl o incidentu ví, ale nechtěl jej moc komentovat. „Situace mě v každém případě mrzí. Ale protože to mám všechno zprostředkovaně, nechci se k tomu vyjadřovat,“ uvedl s tím, že delší prohlášení případně pošle emailem.

Na místo přijela přivolaná policie, některé z hostů si odvezla k výslechu. Potvrdila to mluvčí police Marie Pivková. Policisté se případem budou dále zabývat.

Zbitý A.K. už podle svých slov do „Pepéčka" nikdy nepůjde, stejně tak ani nikdo z jeho kamarádů a známých. „Stačilo málo a nemusel jsem tady třeba ani být,“ domýšlí důsledky, kdyby kopance dostal třeba do spánku. „Nejsem konfliktní typ, ani jsme tam nedělali bordel, prostě nic,“ nechápe, proč se všechno stalo. Do baru chodil s přáteli pravidelně a utratili tam nemálo peněz.