Takové názory na našem webu převažují. „Vzhledem k lokalitě dávám strojům měsíc, maximálně dva," myslí si například JirKa. „Určitě je to zajímavé, ale pokud tam nebude stálý hlídač, jsou to bohužel vyhozené peníze. Tihle „lidé" dokáží zničit cokoli…," přidává v diskuzi svůj názor další čtenář.

V Mostě přibývají další stroje

Jaké mají s podobnými projekty zkušenosti sousedé? V Mostě si venkovní posilovny pochvalují. Už je to tři roky, co Mostečané mohou využívat venkovní posilovací stroje v areálech Benedikt a Matylda. Díky velké oblíbenosti ze strany návštěvníků areálů, v loňském roce byly na stávajících místech stroje rozšířeny o nové a také se nově objevily v parku u Sportovní haly. Uvažují o ní také v Litvínově.

Posilovací stroje jsou vyrobeny z bytelného materiálu, a proto fungují bez obtíží i po třech letech. To potvrzuje i správce areálu Benedikt Aleš Berchin, podle něhož kromě běžné údržby nezaznamenali větší problém s venkovní posilovnou. Díky použitému materiálu prý také úspěšně odolávají útokům vandalů.

Fitpark Chomutov

Venkovní posilovna na Písečné by se měla začít budovat v půli léta a bude obsahovat devět strojů určených hlavně pro aktivní seniory. „Budou zde volanty, bradla, šlapadlo, orbitrek, surf či twister," vyjmenoval primátor města Jan Mareš. Fitpark by měl být hotový do konce letošního roku.