Vysvědčení může na konci roku posloužit jako cenný papír. Tedy pokud ho zdobí samé jedničky. Premianti, kteří celoročně pracovali na svém prospěchu, se díky němu dostanou zadarmo na Kamencové jezero, do kina a do knihovny.

Karta Premiant

Tím nejlákavějším bonusem je permanentka na Kamenčák, která zaručí, že si jejich držitelé užijí hravé a senzační léto u vody. Provozovatel ho nabízí už pátým rokem. „Chceme tak chomutovské děti motivovat k vynikajícím výkonům ve škole. Děti teoreticky mohou kartu využít po celou dobu svého studia na základní či střední škole. Záleží jen na nich," vysvětluje motivační část slevové akce Zdeněk Fojtík, předseda představenstva společnosti CV Relax, která spravuje areál.

Jedničkáři kartu získají, pakliže se s vysvědčením a v doprovodu jednoho z rodičů dostaví do Hotelu U jezera. Kartu jim vydá pracovník recepce. Vloni získalo volný vstup na Kamencové jezero téměř tři sta dětí.

Do knihovny a do kina pro odměnu

Za samé jedničky nebo alespoň vyznamenání děti zdarma proklouznou také branou jirkovského kina. V pátek 29. června jim od 9:15 hodin promítnou animovaný i hraný film Šmoulové.

Źáci, kteří přinesou v pátek do dětského oddělení chomutovské knihovny ukázat samé jedničky, získají čtenářský průkaz na rok zdarma nebo si mohou prodlouži již neplatný čtenářský průkaz. Ten, kdo průkazku má, dostane malou odměnu podle svého výběru.

Anketa: Odměníte své děti? Za jaké známky 
a jak?

Radka Semerádová, Chomutov: Určitě odměním, i když nepůjde o žádné jedničky, bude to za zlepšené známky. Dám dceři lístky na koncert a se synem vymyslíme něco zážitkového.

Martina Švecová, Jirkov: Mladší dcera už odměnu za vysvědčení dostala. Chodí teprve do druhé třídy, takže jim známky píší do žákovské knížky. Má samé jedničky. Dali jsme jí hrací sadu, ze které si může sestavit pohádkové postavičky. Starší dcera by také něco chtěla , ale nosí teď trojky, takže není za co. Byla by to odměna za pouhý papír se známkami. Dokud mívala vyznamenání, dávali jsme jí peníze.

Iveta Ortová, Vejprty: Určitě něco dceři koupím za hezké vysvědčení. Nechám to na ní, co si vybere, ale určitě asi nějakou hračku. A jistě dostane něco i od babičky.

Alena Kučerová, Chomutov: Já jsem asi hrozná máma, ale děti za vysvědčení neodměňuji (směje se). Je to na nich, aby se snažily  a nečekaly za to něco.

Veronika Kuzněcová, Jirkov: Kdybychom měli oslavovat jen vysvědčení  se samými jedničkami, tak se nedočkáme. Chodíme na konci školního roku do cukrárny na pohár, do pizzerie nebo na kebab.