„Propad se teď zastavil a čekáme, že do konce roku plán příjmu z daní naplníme," uvedl šéfekonom radnice Jan Mareš. „Zatím jsme žádné významné změny v rozpočtu nedělali a žádné nyní nechystáme," doplnil.

Chomutov má v plánu letos hospodařit s vyrovnaným rozpočtem 1,348 miliardy korun. Nejvýznamnější investicí pro letošní rok je pokračování úprav veřejného prostranství v sídlištích Zahradní a Písečná. Týká se to hlavně okolí bývalého KASSu, a to včetně jeho demolice a opravy sídlištní silnice. Náklady na investici přesahují sto milionů korun.

Vrásky na čele ekonomům přidělávají pokuty, které se v poslední době na městu hrnou. Jde o sankce za výběrová řízení z doby primátorky Ivany Řápkové. Naposledy ředitel antimonopolního úřadu potvrdil městu půl milionovou pokutu za zakázku z roku 2008 na výběr firmy, která měla Chomutovu radit s přípravou žádostí o dotace.

Město se chce bránit, přestože teď v jeho čele stojí lidé, kteří dřívější zakázky kritizovali. „Na podání správní žaloby ke Krajskému soudu v Brně máme měsíc. Požádáme zároveň, aby její placení mělo odkladný účinek," řekl Mareš. Pokud město prohraje, bude se odvolávat, naznačil ekonom další postup.

Chomutovská radnice také čeká, jak dopadne odvolání proti pokutě Úřadu regionální rady ROP Severozápad za porušení rozpočtové kázně při čerpání dotací na stavbu zimního stadionu. „Ministerstvo financí zatím o pokutě 23 milionů korun nerozhodlo," řekl Jan Mareš. Původně byla pokuta desetinásobná, úřad ji po žádosti města snížil.