Dva tisíce pravidelných diváků. To je sen chomutovského fotbalového klubu. Ten letos začal hrát svou první sezonu na novém stadionu a do ochozů zatím chodí pět až šest stovek lidí. A tak fotbalisté na další domácí zápas nasadili další lákadla.

Z fotbalu na hokej

Například datum a čas utkání domluvili na atraktivnější páteční odpoledne. Proč? První důvod je jasný každému, kdo se v chomutovském sportu trochu vyzná. „Večer hrají doma také hokejoví Piráti a pro fanoušky stačí po skončení našeho zápasu jen přejít sto metrů na zimní stadion," vysvětluje Jiří Záruba, šéf klubu FC Chomutov.

Fotbal proti týmu z Králova Dvora začíná v 16 hodin, takže končit bude před šestou hodinou. A hokejový zápas s Třincem začíná v 18.15, přestože ho oproti plánu televize vysílat nebude. Fanouškům tak stačí přejít sto metrů od brány jednoho stadionu ke druhému.

V minulosti už něco podobného zkusili i basketbaloví Levharti, kam řada hokejových fanoušků opravdu dorazila a dokázala vytvořit daleko bouřlivější atmosféru než obvykle.

Druhý důvod, proč je páteční odpoledne pro diváky zajímavější, vysvětlil sekretář klubu Radek Zaťko: „Brzy se stmívá a při umělém osvětlení je fotbal přeci jen o něco atraktivnější podívaná a lidé odcházejí s lepším zážitkem." I další domácí zápas proto chtějí naplánovat na pátek.

Pivo zadarmo

K tomu vyrukoval klub s lákadlem stejně jednoduchým jako účinným. Pivo zadarmo. Každý, kdo přijde na stadion, dostane lístek, který pak může u stánku s občerstvením vyměnit za kelímek zlatavého moku. Nájezdu žíznivých hord se klub nebojí. „Jdeme do toho, takže každý své pivo dostane. Klubovou pokladnu nám snad nepropijí," směje se Zaťko.

A stále platí to, co v dosavadních domácích zápasech, tedy že vstup je zadarmo. „Tak to bude minimálně do konce podzimní části, na jaře pak uvidíme, co dál," dodává Zaťko.

Sen? Dva tisíce lidí

Cíl je jasný nalákat na chomutovský fotbal víc lidí. „Chceme je naučit chodit na fotbal. I když je jasné, že to je také o tom, jak atraktivní fotbal se hraje a s jakými soupeři," dodává Zaťko.

Návštěvnost se dost zvedla poté, co se FC Chomutov přestěhoval na moderní stadion. Ale stále je to v průměru pět až stovek lidí. „Nejlepší by byl samozřejmě pokaždé plný stadion, tedy 4 800 lidí," směje se Zaťko. „Ale náš sen jsou dva tisíce pravidelných diváků."