Nepomohla zatím ani výzva policie, aby se přihlásili lidé, kteří se přibližně v době vraždy mezi sedmnáctou až devatenáctou hodinou pohybovali poblíž a mohli si něčeho všimnout.

Policii se sice několik lidí ozvalo, jejich telefonáty však podle kriminalisty Martina Charváta k posunu ve vyšetřování nevedly. „Nejednalo se o poznatky k samotné vraždě. Byly to informace o životě oběti či jeho podnikatelských aktivitách," řekl Chomutovskému deníku. Jeho slova potvrdil i státní zástupce Vladimír Jan. „Nic zásadního, co by vedlo k zjištění totožnosti pachatele, jsme se nedozvěděli," doplnil.

Policisté se obrátili na veřejnost na konci listopadu. Pomoc si slibovali zejména od lidí, kteří se přibližně v době vraždy pohybovali v lesoparku v sousedství Houskova domu nebo projížděli ulicí Březový vrch směrem na Jirkov nebo od Jirkova. Lokalita je totiž přes den poměrně frekventovaným místem, lidé sem chodí venčit psy a sportovat.

Vrah použil střelnou zbraň, na Housku u garáže jeho domu v ulici Kamenný vrch vypálil čtyřikrát. Mrtvolu poté přikryl plachtou a z místa činu zmizel. Tělo objevil Houskův známý Vlastimil Rindoš.

O motivu vraždy se dosud jen spekuluje. Policie zaměřila jednu z vyšetřovacích verzí na provize, které Houska mohl požadovat předem za zprostředkované dotace, a to i v případě, kdy žadatel příspěvek nezískal. Ten pak mohl chtít peníze zpět. Jako druhou údajnou verzi pak policie prověřuje možnost, že Houska peníze půjčoval. Vraždou by mohl vyvrcholit konflikt s dlužníkem, který zapůjčený obnos nechtěl vrátit.