Přepočteno na absolutní hlasy vyhrálo v obci hnutí Nezávislí kandidáti z Křimova a okolí nad ČSSD poměrem 547 ku 546. Procentuálně vyjádřeno je to 50,05% ku 49,95%. Ale co je nejdůležitější - zmíněný hlas a pět setin procenta přinesly vítězné straně rozhodující mandát v sedmičlenném zastupitelstvu. Díky němu v něm budou mít většinu čtyři ku třem. Radu v Křimově nemají.

Nic asi nemůže lépe ilustrovat, že obec je tu rozdělená na dva tábory. A je tak rozdělená už několik let. Přitom současná starostka Soňa Kališová a její letošní protivníci (Hynek Bošina, Petr Tolar, Jan Ralbovský) spolu před čtyřmi lety kandidovali na jedné listině. V polovině volebního období se ale rozhádali - starostce vyčítali, že hlasuje s opozicí, tehdy ze strany Severočeši.cz. Řada zastupitelů pak rezignovala a letos v říjnu už byli každý na jiných kandidátkách - Soňa Kališová za ČSSD, ostatní za nezávislé hnutí.

A nesvár zřejmě zůstává, ani jedna strana se totiž nechce k současné situaci příliš vyjadřovat. Starostka Soňa Kališová to odmítla úplně, Hynek Bošina byl ve svých odpovědích velice stručný. Potvrdil, že starosta bude z jejich hnutí. „Ještě nevíme, kdo to bude, ale určitě ne já,“ dodal k tomu.

Tak jako tak, Nezávislí kandidáti z Křimova a okolí mají v zastupitelstvu většinu a budou v obci vládnout. Sociální demokracie se současnou starostkou bude v opozici.