To když na ní najdeme známého, souseda nebo odhalíme nějakou zajímavost. Na jaké přišel Chomutovský deník v případě Chomutova?

Naznačený souboj strážníků s popeláři z titulku je sice nadnesený, ale vychází z faktických informací. Zatímco na kandidátce ODS figuruje ředitel chomutovské městské policie Vít Šulc, ČSSD má zase na seznamu ředitele Technických služeb – Zbyňka Koblížka. A do třetice ještě jeden ředitel – Milan Märc z Domova dětí a mládeže vystupuje na kandidátní listině Severočeši.cz.

Hokejoví fanoušci se zase mohou pousmát při čtení kandidátky TOP09. V první desítce jsou totiž známá jména – Viktor Hübl a ikona chomutovského hokeje Stanislav Mikšovic. Martin Ťupa, kterého fanoušci znají ještě jako obránce, zase kandiduje za ODS.

Přestože většina velkých stran vsadila na současné zastupitele – jedno známé jméno tu chybí – Jaroslav Krákora. Ano, sociálnědemokratický poslanec už do zastupitelstva nekandiduje. Ale pozor! Může jít jen o generační obměnu, za stejnou stranu jde totiž do voleb poslancův syn – rovněž lékař Martin Krákora.

Přestože Vietnamce máme často za sousedy, prodávají nám rifle v obchodech i rohlíky ve večerkách a ženám upravují nehty, v žádném zastupitelstvu ještě nikdo vietnamské národnosti není. První jméno se objevuje teď – PRO Chomutov má na kandidátce tlumočníka Tuan Phama. Pravda, na spodní části kandidátky, takže se zvolením to zřejmě nebude tak horké.

Něco podobného platí o Romech. I tady nabízí možnost kandidátka PRO Chomutov – tentokrát už o poznání výše figuruje Jan Sipos (Šipoš), romský terénní pracovník.

Chcete také prozkoumat kandidátní listiny? Najdete je ZDE