Otázka je, zda se nebudou volby v Chomutově opakovat. Provázel je totiž skandál s podezřením na kupování hlasů na sídlišti Písečná. O tom více v naší předchozí online reportáži (ZDE) a také reportáži přímo z místa (TADY).

ONLINE REPORTÁŽ:

22.35  - Naše online reportáž končí, další informace přineseme během neděle.

22.20 - VYSOKÁ PEC: Rozvoj obcí Vysoká Pec, Drmaly a Pyšná a současný starosta Milan Čapek je jasným vítězem voleb ve Vysoké Peci. Hnutí získalo 69,6% hlasů a sedm z devíti křesel v zastupitelstvu. Po jednom pak mají sdružení Pro sport a kulturu a Nespokojení občané! Volit tu bylo 55,1% lidí.

22.11 - VÝSLUNÍ: Hodně pestré zastupitelstvo budou mít ve Výsluní. Všech šest kandidujících subjektů se do něj totiž dostalo. Vyhrála tu ODS (27,6%) v čele se starostkou Dagmar Čadílkovou, ale získala jen tři mandáty z devíti. O další se podělily KSČM, která získala dva, a po jednom zastupiteli pak mají ČSSD, Otevřená radnice, Česká pirátská strana a Strana svobodných občanů. O tuhle zajímavou situaci se postaralo 69,3% místních, kteří přišli volit.

22.00 - VŠESTUDY: Tady byla situace jednoduchá, kandidovala tu jenom ČSSD. A tak v čele vesnice zůstane zřejmě znovu Jana Holoubková, která byla v čele kandidátky. Volit tu přišlo 52% místních.

21.50 - VŠEHRDY: Miroslav Mandík bude zřejmě další čtyři roky vést obec Všehrdy. Se svým hnutím Za spokojenou vesnici získal přes 52% hlasů a tři z pěti zastupitelských křesel. Zbylá dvě připadnou sdružení ZA ROZVOJ VŠEHRD (36%) Volit tu bylo 79,5% lidí.

21.33 - RADONICE: Hodně rozdrobené zastupitelstvo budou mít v Radonicích. Uspělo pět ze šesti kandidujících stran. Nejvíc mandátů - tři - získaly shodně dvě strany, KSČM (25,65%) a Růst a rozvoj Radonicka (25,4%). Jednoho zastupitelé pak mají také Nezávislí, Náš Venkov a ČSSD, za které kandidovala současná starostka Věra Vernerová. Volební účast: 60,4%.

21.25 - VILÉMOV: Úspěchem sociálních demokratů skončily volby ve Vilémově, jejichž lídrem byl současný starosta Bohuslav Kreuz. Získali přes 58 procent odevzdaných hlasů, což jim zaručuje šest křesel v devítičlenném zastupitelstvu. Dva mandáty získali nezávislí kandidáti z uskupení Trvalý rozvoj Vilémovska a jeden komunisti. K urnám dorazilo 63,6% oprávněných voličů.

21.18 - STRUPČICE: Sdružení pro rozvoj obce v čele se současným starostou Luďkem Pěnkavou získalo nejvíc hlasů ve volbách ve Strupčicích. V devítičlenném zastupitelstvu mu patří čtyři křesla. Po dvou mandátech si rozdělí sociální demokraté a uskupení Společně pro naši obec. Jednoho zástupce bude mít v zastupitelstvu místní sdružení dobrovolných hasičů. Svůj hlas odevzdalo 66,6 procenta voličů.

21.08 – SPOŘICE: Výrazné vítězství zaznamenalo ve volbách ve Spořicích sdružení nezávislých kandidátů Pro budoucnost Spořic v čele se současným starostou Romanem Brandem. V jedenáctičlenném zastupitelstvu obsadí šest křesel. Polovinu, tedy tři mandáty, získali komunisté. Poslední dvě místa patří zástupkyni uskupení My pro Spořice a současnému místostarostovi Stanislavu Rychetskému z uskupení Jistota. K urnám dorazilo 70,5% oprávněných voličů.

21.08 - CHOMUTOV: Dopočítáno!  V Chomutově vyhrálo hnutí PRO Chomutov (18,97% hlasů), těsně následované ČSSD (18%) a hnutím ANO 2011 (17,1%). Všechny tři strany ale po přepočítání hlasů získaly shodně osm mandátů. Čtvrtí jsou komunisté se ziskem 14,7% hlasů, což znamená šest křesel v zastupitelstvu, Nový Sever jich bude mít s výsledkem 11,99% pět. Kdo složí budoucí koalici a kdo stane v čele města? Ukáže se v příštích dnech, vyjednávací týmy všech stran už ale horečně jednají o svých možnostech. Více čtěte ZDE.

20.50 – PERŠTEJN: V sedmičlenném zastupitelstvu Pernštejna zasedne po volbách i současný starosta Jaroslav Oršuliak. Z ODS, za kterou kandidoval, však uspěl jako jediný. Vítězi voleb jsou nezávislí kandidáti ze Šance pro Pernštejn, získali dva mandáty v sedmičlenném zastupitelstvu. Dvě křesla pak získali kandidáti za Občany CZ. Po jednom zastupiteli má kromě ODS i Sdružení pro Pernštejn a okolí a KSČM. Z 911 oprávněných voličů odevzdalo svůj hlas 571 z nich, což je necelých 63 procent.

20.44 – MAŠŤOV: V Mašťově uspěli nezávislí kandidáti, výrazně zabodovali hasiči. S třetinou získanou hlasů skončili na druhém místě za vítězným sdružením nezávislých kandidátů Duha se současným starostou Zdeňkem Laštovkou. V devítičlenném zastupitelstvu má Duha čtyři kandidáty, hasiči o jednoho méně. Zbylé dvě křesla obsadí komunisti a kandidátka uskupení Mašťovské maminky. Ve volbách neuspěla KDU-ČSL ani Strana práv občanů, jejich zástupci se do zastupitelstva nedostali. Ani v Mašťově se lidé k urnám nehrnuli, dorazilo jen 58 procent oprávněných voličů.

20.40 - CHOMUTOV: Definitivní výsledky stále nejsou, čeká se na jeden okrsek, kde se přepočítávají hlasy. Vítězem bude ale najisto buď hnutí PRO Chomutov nebo ČSSD. Třetí skončí ANO 2011, čtvrtí budou komunisté a na pátém místě se do zastupitelstva dostane Nový Sever. Žádná další strana se do zastupitelstva zřejmě nedostane. Rozhodovat ale budou přepočítané hlasy a jednotlivé mandáty. Přesto se už mezi stranami horečně jedná.

20.35 - KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ: V těchto chvílích se na Klášterecké radnici schází vítězná strana PRO Zdraví a Sport se zástupci KSČM. Povolební jednání tak začaly asi jen hodinu poté, kdy se v Klášterci sečetly všechny hlasy. Koalice těchto dvou stran by čítala dohromady 11 křesel z celkem 21, a měla by tedy těsnou většinu v zastupitelstvu.

20.20 - KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ - Drtivé vítězství má na kontě strana PRO Sport a Zdraví v čele s Kateřinou Mazánkovou. Strana současné starostky získala 24,73 % a zajistila si sedm mandátů z celkových 21. Na druhém místě skončili komunisté s 13,17 %, což pro ně znamená čtyři mandáty. Všechny ostatní strany, které se dostali do zastupitelstva, mají po dvou mandátech. Nově se o do zastupitelstva dostala Strana zelených. Bude Klášterci vládnout koalice KSČM a PRO Sport a Zdraví? Možné by to bylo - dohromady by disponovaly těsnou nadpoloviční většinou.

20.15 - CHOMUTOV - NOVÝ SEVER: V baru Kostka u Luny je sice poměrně veselo, ale lídr strany David Dinda spokojeností nepřekypoval. Ve všech štábech se horečně řeší, kdo by se s kým mohl spojit pro budoucí koalici a také komu prospělo možné nakupování hlasů na Písečné.

20.13 – KOVÁŘSKÁ: V patnáctičlenném zastupitelstvu v horské obci Kovářská zasednou tří členové uskupení Život na horách současné starostky Aleny Doležalové. Stejný počet mandátů má také sdružení Občané pro městys Kovářská. O křeslo méně získalo hnutí ANO 2011, ODS a Sportovci pro městys. Po jednom zastupiteli pak mají občanští demokraté, Česká suverenita a komunisté. Volební účast patří k těm nižším, cestu k urnám našlo jen 57,8% oprávněných voličů.

19.46 – KALEK: V Kalku vyhrálo volby sdružení Možnost pro všechny, v devítičlenném zastupitelstvu zasedne šest jeho kandidátů. Dvě křesla vybojovala ČSSD, kterou vedl do voleb současný starosta Jaroslav Kubát. Poslední mandát patří uskupení Pro Kalek. K urnám se dostavilo bezmála 77 procent voličů.

19.19 JIRKOV - Jasno už je také v Jirkově. Respektive - jasné jsou výsledky. Kdo usedne ve vedení města, může být ještě zajímavé, protože do zastupitelstva se dostalo osm subjektů. Vyhrála ČSSD, jejímž lídrem je starosta Radek Štejnar. Získala 23,22% hlasů a osm míst v zastupitelstvu. Druhé skončilo ANO 2011, které má 16,3% hlasů a pět mandátů. ODS, která v kočnícím volebním období s ČSSD spolupracovala, má tři zastupitele, stejně jako KSČM. Strana svobodných občanů a hnutí PRO sport a zdraví bude mít dva zastupitele, Nový Sever a Jirkov 21. století po jednom. Základní otázka: Kdo půjde s kým?

19.13 BŘEZNO - Starosta Března Zděnek Valenta obhájil své křeslo. Jeho hnutí Pro Březno a osady získalo 48,2% hlasů a osm z patnácti mandátů, což samo o sobě stačí na těsnou většinu. V zastupitelstvu však budou i zbylé čtyři kandidující strany, KSČM (22%) má čtyři křesla, po jednom pak ČSSD, ODS a Pro budoucnost Března a okolí.

19.05 - VEJPRTY - I tady už je spočítáno. Starostka Jitka Gavdunová vyhrála se svou ODS díky zisku 39,91% hlasů, což znamená šest křesel v zastupitelstvu. Dohromady je jich patnáct. ČSSD, s níž ODS v horském městečku spolupracuje, tu získala 13,12% hlasů a dva mandáty. Spojení těchto dvou stran by stačilo na těsnou většinu. Druhé ale skončilo opoziční hnutí LNS, které se ziskem 26,36% obsadí v zastupitelstvu čtyři křesla. Po jednom zastupiteli budou mít ve Vejprtech komunisté, Starostové a nezávislí a ANO 2011.

18.57 - KADAŇ: Konečné výsledky přišly z Kadaně. ODS starosty Jiřího Kulhánka získala 43,15% hlasů a má dvanáct zastupitelů ze sedmadvaceti. ČSSD, se kterou už několik let společně vládne, skončila druhá se ziskem 21,11% hlasů a má šest mandátů. Pokud se tyto dvě strany opět spojí, mohou v poklidu vládnout další čtyři roky. ANO 2011 je třetí, volilo je 17,12% lidí, což jim přineslo pět křesel v zastupitelstvu. Po dvou zastupitelích budou mít TOP09 (9,55%) a KSČM (9,1%). V Kadani přišlo volit 32,3% lidí.

18.35 - CHOMUTOV - ODS: V hospodě Podkova, kde sedí kolem stolu chomutovští kandidáti ODS, byste vzhledem k průběžným výsledkům (necelých pět procent) čekali pohřební náladu. Je to přesně naopak, tady létají vtipy! "Víte, kolik nás volilo lidí? Tolik kdyby mi přišlo na funus, tak o mě píšou až v Austrálii!" směje se jeden z přítomných. Když přijde do místnosti Jindřich Petráček (dvojka na kandidátce), všichni sborem zvolají: "Chceš vědět, kolik tě má rádo lidí?" A hledají na tabletu počet preferenčích hlasů. "Je to hra. Má svoje pravidla a ta se musí respektovat," dodává o trochu vážněji Jan Řehák, lídr ODS. Ten podle všeho skončí ve své funkci náměstka primátora, ODS zřejmě nebude mít nikoho ani v zastupitelstvu.

18.16 – RAČETICE: Nejspíš nepříliš klidné následující volební období čeká obyvatele Račetic. Zvítězilo sice uskupení současného starosty Vlastimila Hofmana SNK – prosperita a budoucnost obce Račetice, které v devítičlenném zastupitelstvu získalo čtyři křesla. Počítat může nejspíš s podporou kandidáta zvoleného za politické hnutí Obroda. Další čtyři mandáty si ale rozdělí dva členové z uskupení SNK Račetice a dva za SNK Pro Račetice. Těsně před volbami právě tyto kandidáty vítězné sdružení nařklo z nekalých praktik. Ti to ale odmítají. K urnám přišlo v Račeticích velmi slušných 84,13 procenta voličů. Volby skončily neúspěchem sociálních demokratů. Do zastupitelstva se nedostali.

18.09 - CHOMUTOV - KSČM: V táboře chomutovských komunistů není moc veselo. "Já ty výsledky nechápu," kroutí hlavou předseda místní KSČM Jaroslav Komínek. Komunisté jsou zatím čtvrtí s necelými patnácti procenty, a zřejmě to tak i dopadne, rozdíly jsou poměrně velké. V sídle jejich okresního výboru jich je jenom pár, asi osm. Nechybí samozřejmě lídr Ladislav Drlý, který sleduje průběžné výsledky na notebooku. LUž jsem zažil i horší věci," glosoval při pohledu na monitor, byť ne moc vesele. Běží tu i televize. Už se tu trochu spekuluje, kdo se s kým může po volbách spojit, aby získal většinu na radnici. 

17.57 – OTVICE: V Otvicích slaví vítězství nezávislí kandidáti z uskupení Pro obec Otvice v čele se současným starostou Pavlem Ašenbrenerem. Dá se tedy očekávat, že funkci obhájí. V devítičlenném zastupitelstvu získali šest mandátů, dvě křesla obsadí komunisté, poslední volné pak kandidát za ČSSD. Obyvatele obce ale volby příliš netáhly, hlasovalo jen 59 procent všech voličů.

17.47 – MÍSTO: Vítězství v obci Místo slaví uskupení Česká nezávislá s pěti mandáty v devítičlenném zastupitelstvu. Funkci starosty nejspíš obhájí Miroslav Bělský z České nezávislé. Zbylá čtyři křesla si rozdělí kandidáti ze čtyř stran či hnutí: ČSSD, Nový sever, Strana práv občanů a Občané pro rozvoj obce Místo. K urnám dorazilo bezmála 77% oprávněných voličů.

17.51 - JIRKOV - První výsledky z Jirkova naznačují, že tu zvítězí ČSSD současného starosty Radka Štejnara. Zatím má zhruba 24% hlasů, druhé ANO 2011 kolem patnácti. 

17.48 - KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ - STRANA SOUKROMNÍKŮ: V táboře kláštereckých "soukromníků" se před chvílí zvedla nálada, když první výsledky naznačily, že strana překročí pětiprocentní hranici. "Kdybychom dali dohromady dva mandáty, bylo by to ideální," uvedl lídr Štefan Drozd.

17.36 - CHOMUTOV - PRO Chomutov: Kandidáti a příznivci chomutovského hnutí PRO Chomutov už se scházejí v Cafe Rouge (na snímku vpravo), je jich tu kolem dvaceti. Na plátno si promítají celkové výsledky ze serveru volby.cz, na noteboocích si pak porovnávají i výsledky z jednotlivých okrsků. Vládne tu spokojenost, hnutí se před chvílí dostalo na první místo a hranici dvaceti procent. Když číslo vyskočilo na projektoru, místnost vybuchla nadšením. "To je příjemné pokoukání," liboval si Jan Hartman, současný zastupitel.

17:31 – MÁLKOV: V Málkově přišlo k urnám bezmála 71 procent oprávněných voličů. Post starosty nejspíš obhájí Josef Egermann, jehož ČSSD získala se 45,7% hlasů pět křesel v devítičlenném zastupitelstvu. Spolu se sociálními demokraty se do zastupitelstva dostali dva zástupci hnutí Za rozvoj obce Málkov, jeden za ANO 2011 a kandidátka ODS. Komunisté posbírali přes 11 procent hlasů, na získání mandátu to však nestačilo.

17.30 - CHOMUTOV:  Ve statuárním městě je sečtená více než polovina okrsků. Vede hnutí PRO Chomutov s dvaceti procenty, následuje je ČSSD (18%) a ANO 2011 (17%). Až za nimi je KSČM (14,5%) a Nový Sever (11,4%)

17.10: KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ: Tady zatím na průběžné výsledky teprve čekají. ČSSD v čele se současným zastupitelem Stanislavem Pechoušem si vybrala restaurace na Panoramě, kde budou zhruba od 17:00 sledovat, jak si jejich strana vede. KSČM zvolila jako "základnu" hotel Bohemia Excellent, kde se začnou scházet, podobně jako ostatní strany, kolem 17:00. "Je to místo, kde se dlouhodobě scházíme a kde probíráme i politické záležitosti," řekl kandidát a současný tajemník městského úřadu Jaroslav Kohout. Na stejném místě bude od odpoledne sedět i strana SPOLU 2014, jejíž jedničkou je Romana Parmová.

17.05 - VRSKMAŇ: Titul "zelená obec", kterou jsme jí jednou přisoudili díky velké základně sympatizantů Strany zelených, vesnice s přehledem obhájila. Přišlo to volit 77,8% lidí a vyhrála tu jasně právě Strana zelených (83,3%) a jejich lídr a starosta Václav Hora. Budou mít šest ze sedmi zastupitelů, poslední křeslo obsadí komunisté. 

16.59 - VELIKÁ VES: Tři strany z pěti se dostaly do zastupitelstva ve Veliké Vsi. Nejvíc mandátů - čtyři - získalo hnutí Občané pro obec (36,7%), na jejíž kandidátce excelovala Kamila Mášková a ze sedmého místa přeskákala díky preferenčním hlasům až na první. Sdružení Krásné obce Veliké Vsi (32,7%), v jehož čele kandidoval současný starosta Martin Pilař, bude mít tři zastupitele. A další dva SNK Patrioti (19%). Kdo tu složí koalici a bude vládnout? Na to si musíme počkat. Volební účast: 62,5%.

16.50 - ÚDLICE: Sedm z jedenácti mandátů (64% hlasů) získalo hnutí PRO ROZVOJ ÚDLIC A PŘEČAPEL, za něž kandidoval i současný starosta Miloš Pavlík. Zbytek křesel obsadí komunisté (36%). Volební účast: 53%.

16.46 - OKOUNOV: To v Okounově je situace hodně zajímavá. Do zastupitelstva se totiž dostaly všechny strany a hnutí, které tu kandidovaly. A bylo jich šest. Dva mandáty získalo hnutí NEZ.-OKOUNOV,OSLOVICE, KRUPICE, po jednom pak NOVÝ SEVER, SNK Kotvina, ZMĚNA, ČESKÁ NEZÁVISLÁ a ANO 2011. Volební účast: 82,8%.

16.41 - NEZABYLICE: V Nezabylicích mají zřejmě nejvyšší volební účast - 84 procent! Co se týče výsledku, Marcela Jarošová zůstane podle všeho starostkou. Její hnutí PRO NEZABYLICE získalo ve volbách 60,7% hlasů a celkem pohodlnou většinu šesti mandátů. V zastupitelsvu pak budou ještě tři kandidáti hnutí s volební zkratkou (kterou neumíme rozluštit)"PaLMZ nad LaN.!" (37,6%). Komunisté nezískali dost hlasů, aby se do zastupitelstva dostali.

16.38  - CHOMUTOV: Po prvních hlasech sečtených v Chomutově to vypadá na celkem zajímavý souboj. Tři strany (ČSSD, PRO Chomutov a ANO 2011) se pohybují mezi hranicí 17-18%, další dvě (KSČM a Nový Sever) mezi 13-14%. Ostatní ztrácejí hodně, ODS má prozatím necelá čtyři procenta, TOP09 necelých pět.

16.35  - LIBĚDICE: Ani v Libědicích se na radnici zřejmě nic měnit nebude. Starosta Pavel Kozlík se svou ČSSD obhájil vítězství ve volbách, získal 52,7% hlasů a pět ze sedmi mandátů. Po jednom zastupiteli získali komunisté (19,5%) a hnutí  KLUB MLADÝCH SRDCÍ (19,4%). SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ LIBĚDICE se do zastupitelstva nedostal. Volební účast záviděníhodná 80,9%!

16.33  - KRYŠTOFOVY HAMRY: Tady to bylo jednoduché. Kandidovala tu pouze strana nazvaná jednoduše "KRYŠTOFOVY HAMRY", takže hlasy všech voličů (přišlo jich 56,7%) připadly jim. Starostou tak zřejmě zůstane František Henzl.

16.28 - DROUŽKOVICE: Starosta Milan Živný zřejmě povede Droužkovice další čtyři roky. Rozhodlo o tom 56,8 % místních, kteří přišli volit. Jeho hnutí Droužkovice prosperující získalo ve volbách 55,8% hlasů a má čtyři zastupitele, což je těšná většina. Zbylé tři mandáty získalo druhé kandidující sdružení - D. N. O.-Droužkoviští nenapravitelní optimisté.

16.24  - BLATNO: Obec nad Chomutovem zřejmě ovládne hnutí PRO VENKOV, které do voleb vedla Iveta Houfová Rabasová. Získalo pět z devíti mandátů (51,8% hlasů).  ČSSD, za níž kandidoval současný starosta Josef Kolář, bude mít tři zastupitele (28%), jednoho pak ještě SNK Evropští demokraté. Komunisté se do zastupitelstva nedostali. Chystá se tady změna starosty? Volit tu bylo 64% lidí.

16.21  - KADAŇ: Začínají chodit první výsledky z měst. V Kadani to zatím vypadá opět na jasné vítězství ODS Jiřího Kulhánka, druhá je zatím ČSSD.

16.14 - HRUŠOVANY: Čtyři z pěti stran, které kandidovaly v Hrušovanech, se dostaly do zastupitelstva. Většinu tam ale bude mít hnutí PRO OBEC (53,%) se současným starostou Petrem Šmídem v čele, získalo totiž čtyři místa v sedmičlenném zastupitelstvu. Po jednom mandátu získalo hnutí VOLBA PRO OBEC (13,5%) , KSČM (13,5%) a ČSSD (10,9%). Hnutí pro spokojenost občanů se do zastupitelstva nedostalo. Volební účast: 58%.

15.56 - KŘIMOV: V horské obci, kde to v minulosti hodně politicky vřelo, dopadly letos volby nejtěsněji, jak jen mohly - o jediný hlas! A možná tu kvůli tomu dojde ke změně ve vedení obce. ČSSD a starostka Soňa Kališová totiž získaly jen tři ze sedmi míst v zastupitelstvu, volilo je 49,95% lidí. Nezávislí kandidáti z Křimova a okolí získali o jediný hlas více, v procentech je to 50,05% a připadla jim většina čtyř mandátů. Tady to bude zajímavé.

15.53 - ČERNOVICE: Další triumf současného starosty, i když tentokrát těsný. Milan Beran a jeho hnutí ČESKÁ NEZÁVISLÁ získaly v Černovicích 49,9% hlasů a čtyři místa v zastupitelstvu. OBEC PRO OBČANY má se ziskem 38,5% hlasů zbylé tři mandáty, za hnutí PRO Sport a Zdraví (11%) nebyl zvolen nikdo.

15.50 - MĚDĚNEC: Ještě jasnější to bylo v Měděnci. Proti hnutí Občané, my a budoucnost současné starostky Valérie Markové kandidovala jen jeden nezávislý kandidát, Jiří Tišler. Získal však jen tři procenta hlasů, zbytek náležel zmíněnému hnutí, které tak ovládne všech devět míst v zastupitelstvu a zřejmě znovu zvolí dosavadní starostku.

15.42 - BOLEBOŘ: Poměrně jasným výsledkem skončily volby v Boleboři. Hnutí Za moderní venkov a bohatou obec Boleboř v čele se současným starostou Janem Juřinou získala 73% hlasů a sedm z devíti mandátů v zastupitelstvu. Další hnutí, "Rozvoj obcí Boleboř, Orasín, Svahová a Lesná", má zastupitele dva za 22% přidělených hlasů. Komunisté, kteří tu kandidovali také, se do zastupitelstva nedostali (4% hlasů). Volební účast: 78,5%

15.39 - HORA SVATÉHO ŠEBESTIÁNA: V příhraniční obci kandidovalo jen hnutí LIDÉ PRO HORY. Přišlo volit 56,5 % lidí a pořadím na kandidátce zamíchali tak hodně (nejvíc hlasů získal až sedmý v pořadí Pavel Zub), že bude zajímavé sledovat, kdo se tu stane starostou. Dosavadní starosta kandidoval jako čtvrtý a toto pořadí mu zůstalo.

15.37 - KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ: Strana PRO Sport a Zdraví, ve které je lídryní současná starostka Klášterce Kateřina Mazánková, bude sledovat výsledky voleb z domova. "Dala jsem přednost klidnému a spíše rodinnému prostředí, výsledky budeme sledovat s několika dalšími spolukandidáty," řekla starostka.

15.33 - ROKLE: V malé vísce u Kadaně byl výsledek těsný. Vyhrála tu ČSSD (53,5%) současné starostky Dany Marešové, tu ovšem přeskočila její kolegyně na kandidátce Renáta Kobzová. Jejich čtyři zastupitelé se musí domluvit, kdo bude starostkou. Druhé hnutí, ROKELSKÁ STRANA NEZÁVISLÝCH dostala 46,5% hlasů a má tři mandáty. V Rokli volilo 53,3% místních.

15.30 - LOUČNÁ POD KLÍNOVCEM: Ani v horské vesnici se zřejmě nebude měnit starostka. Jana Müllerová se svým hnutím Za Loučnou a Háj krásnější tu volby vyhrála se ziskem 64,8 % hlasů a má pět zastupitelů. Druhé hnutí s názvem Nově pod Klínovcem získalo 35,2% hlasů a bude mít dvě křesla. Volit tu přišlo 68,5 % lidí.

15.24 - PESVICE: Je sečtená delší obec. Tady kandidovala dvě hnutí. Vyhrálo ZA ROZVOJ OBCE (57,5%), které získalo tři z pěti míst v zastupitelstvu a jejíž lídryně Marie Žovínová tak podle všeho obhájí post starostky. Dvě křesla připadnou hnutí Pro obec Pesvice 2014 (42,5%). Volební účast tu byla slušná, 71 procent!

15.15 - CHBANY: Čtvrtá ze sedmi obcí, kde bylo rozhodnuto předem. Ve Chbanech přišlo volit 40,3%, kandidátku to podalo jen hnutí Pro vzájememné porozumění na venkově. Starostou zřejmě zůstane Jiří Hoření, který byl lídrem a nikdo z kolegů ho nepřeskočil.

15.12 - JIRKOV: Kandidáti hnutí ANO 2011 v Jirkově budou výsledky voleb sledovat v sobotu v restauraci Osada v ulici Budovatelů. Jak však sdělil lídr Jiří Banovský, vyjádření médiím poskytnou až v neděli okolo 15:00 hodin. „Je to rozhodnutí předsednictva hnutí a souvisí s tlakem, který je na naše kandidáty vyvíjen. Ostatní strany a hnutí nás kontaktovaly ještě před uzavřením volebních místností s nabídkami ke spolupráci. Musíme nejprve vyhodnotit výsledky voleb a pak zaujmeme stanovisko," uvedl.

15.07 - BÍLENCE: Další obec, kde se volilo jen jedno hnutí, a to OBČANÉ OBCE BÍLENCE, má spočítané hlasy. Tady ale voliči (přišlo jich 41,4%) pořadí trochu přeházeli preferenčními hlasy. Nejvíc jich získali Tomáš Karel (původně na 2. místě kandidátky) a současný starosta František Žák na 3. místě). Bude některý z nich starostou?

15.01 - DOMAŠÍN, PĚTIPSY: V prvních obcích už je jasno. Respektive - jsou to obce, kde bylo jasno už předem, protože tu kandidovala jen jedna strana. V Domašíně, kde kandidátku podala jen TOP09, přišlo volit 35% lidí. První v pořadí zůstala Štěpánka Lišková, zřejmě tak obhájila svůj post starostky. V Pětipsech byla účast vyšší, 51%. Tady šly všechny hlasy Sdružení nezávislých kandidátů, starostkou zřejmě zůstane Irena Kumprichtová, která stála v čele.

15.00 - JIRKOV: Komunistický lídr jirkovské KSČM Jaroslav Cingel počká na výsledek voleb ve sportovním. „S dědkama si půjdeme v sobotu odpoledne zahrát fotbal. Žádné kolektivní sledování sčítání hlasů nemám v plánu," prozradil Chomutovskému deníku.

14.52 - JIRKOV: Sociální demokraté z Jirkova budou podle zdejšího starosty a lídra místní kandidátky ČSSD Radka Štejnara sledovat výsledky voleb v sobotu v podvečer společně s kolegy z Chomutova v tamní sklepní restauraci U Fešáka. Jirkovští občanští demokraté budou podle lídryně kandidátky ODS a místostarostky Dany Jurštakové sledovat sčítání hlasů individuálně. „Já půjdu v sobotu v podvečer do své kanceláře na radnici, kde budu v případě zájmu k dispozici i novinářům," uvedla.

14.25 - CHOMUTOV: Spousta kandidátů bude sledovat výsledky doma, v Chomutově to jsou například lidé z hnutí ANO 20111. Na druhou stranu řada hnutí a stran má své "volební štáby" v nejrůznějších hospodách a restauracích. Výjimkou jsou chomutovští komunisté, kteří mají tradiční základnu v sídle svého okresního výboru. Kandidáti a příznivci hnutí PRO Chomutov budou ve své "domovské" kavárně Café Rouge, Nový Sever si zamluvil Kostku u Luny. Jak ale Chomutovskému deníku již dříve prozradil lídr David Dinda, většina lidí přijde asi až po hokejovém utkání Pirátů s Kladnem. Což není nic neobvyklého, většina "štábů" se začne scházet až kolem páté hodiny. ODS má pro sebe zamluvenou hospůdku v podkově, ČSSD podle informací Chomutovského deníku zase salonek restaurace U Fešáka.

14.05 - CHOMUTOV: Kde bude výsledky sledovat první muž Chomutova Jan Mareš? Prý doma. „Možná v sobotu večer vyrazíme někam do restaurace s lidmi, kteří se zapojili do kampaně a odvedli pořádný kus práce. Chceme jim tak poděkovat," prozradil již v pátek Chomutovskému deníku.

14.00 - Volební místnosti se zavřely a komise teď mají za úkol spočítat hlasy. Oproti jiným volbám to nebude jednoduché, definitivní výsledky hlavně ve větších městech se očekávají buď pozdě v noci nebo až v neděli ráno.