Třiašedesátiletý Petrilák je právník a pro město dosud pracoval jako zastupitel a radní. Do funkce náměstka byl zvolen ve veřejné volbě jako jediný navržený kandidát, Nový Sever ze svých řad nikoho nenominoval.

„Za náš klub je to určitě vhodný kandidát, těšíme se na spolupráci s ním,“ uvedl primátor Marek Hrabáč (ANO). „Trochu mě překvapilo, že nebyl žádný protikandidát. Volba ale proběhla hladce, dostal poměrně dost hlasů, takže jsem spokojený,“ doplnil.

Petrilák převzal většinu činností, které měl původně na starosti první náměstek. V gesci má odbor rozvoje a investic, informačních technologií a dohlížet bude na organizace Městské lesy Chomutov a Zoopark Chomutov, k němuž náleží i Kamencové jezero.

Petrilák převzal většinu činností, které měl původně na starosti první náměstek primátora. V gesci má odbor rozvoje a investic, informačních technologií a dohlížet bude na organizace Městské lesy Chomutov, Kultura a sport a Zoopark Chomutov k němuž náleží i Kamencové jezero.

Svěřené kompetence mu sedí, jak se vyjádřil pro Chomutovský deník. „Dvacet let jsem dělal stavařinu, takže mám k investicím blízko. A protože jsem právník, vztah mám i k ostatním odborům a organizacím," uvedl Petrilák.

Pokud jde o investice, bude pokračovat v dosud vytyčené linii, jak potvrdil primátor Hrabáč. „Všechny věci, které jsme si nastavili v rámci koalice, ať už jde o městské lázně nebo další priority, pojedou úplně stejně dál,“ dodal.

První náměstek Märc bude mít stejně jako dosud v péči odbor sociálních věcí, školství a nově pod něj přechází také odbor vnějších vtahů. Metodicky bude řídit a dohlížet na činnost organizací Sociálních služeb Chomutov a Chomutovské knihovny.

Naposledy jako zastupitel. David Dinda (uprostřed) se rozloučil s kolegy i s politikou.
Dodržel slovo. Dinda skončil jako náměstek primátora, nebude ani zastupitel

V řadách chomutovských zastupitelů došlo ještě na další změny. Protože dva členové zastupitelstva rezignovali, na uprázdněné mandáty nastoupili náhradníci. Místo Davida Palána z hnutí PRO Chomutov, který složil mandát k 30. listopadu, je nově zastupitelem Michal Vlach. Křeslo po Davidu Dindovi z Nového Severu pak obsadil Milan Štefanov. Zvolen byl také členem rady města.

Bývalý první náměstek primátora Dinda složil funkci poté, co ho policie obvinila z trestného činu v souvislosti s událostmi z roku 2016. Dosud není známo, proč je trestně stíhaný.

Matěj Drbohlav
Drbohlav stoupá po stranickém žebříčku. Zvolili ho místopředsedou Rajchlovy PRO

„Mohu pouze potvrdit, že se případem zabýváme," uvedl na dotaz Deníku policejní mluvčí Kamil Marek. „Kvůli probíhajícímu vyšetřování a dosud získaným informacím se z taktického hlediska zatím nebudeme blíže vyjadřovat, aby nebyl ohrožen nebo zmařen průběh trestního řízení," dodal.

Dinda vinu rezolutně odmítá. Brání se obsáhlou stížností proti zahájení trestního stíhání. Poté, co skončil ve vedení města, nastoupil jako šéf marketingového týmu hokejového klubu HC Sparta Praha.

Mohlo by vás zajímat: Chomutov zvažuje koupi nočního klubu Admirál. Za 40 milionů

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová