Vlaky obslouží trať od 25. dubna do 28. září o víkendech a na Prvního máje. Vozy společnosti Die Länderbahn CZ vyjedou z Chomutova, provoz do Vejprt objednal Ústecký kraj jako turistickou linku T7. Část cesty z Vejprt do Cranzahlu znovu zajistí saský objednavatel dopravy Verkehrsverbund Mittelsachsen (VMS).

Do loňského roku na trati jezdily České dráhy. S novým dopravcem byl nepřerušený provoz na české i německé straně dráhy v sázce. „Bylo třeba prověřit způsobilost drážního vozidla pro německou infrastrukturu a nebylo jisté, zda bude jízda umožněná. To se stalo, takže doprava bude zajištěna ve stejném režimu jako loni, navíc s posílením o jeden pár vlaků,“ uvedla Magdalena Fraňková z krajského úřadu.

Centrální dispečink dopravy Ústeckého kraje v budově krajského úřadu
FOTO: Krajská doprava má centrální dispečink. Hlídá spoje a podá informace

Kraj letos náklady na provoz dráhy na české straně odhaduje na 2,3 milionu korun. Vyjde ho tedy na částku zhruba o milion vyšší než loni. VMS svůj podíl odhadl na 25 tisíc eur (zhruba 625 tisíc korun). „Regiony Chemnitz (Saská Kamenice) a Krušnohoří se vracejí blíže Česku. Podporuje to také přihlášku Chemnitzu a jeho regionu na Hlavní město kultury 2025,“ vysvětlil přínos přeshraniční dráhy pro Sasko Mathias Korda, šéf dopravní infrastruktury ve VMS.

Podle zatím neúplných informací na webovém vyhledávači dopravních spojení IDOS.cz vyjede vlak z Chomutova vždy v 8.10, 12.10 a 16.10 hodin. Pokud vám nestačí výlet po krušnohorské hřebenovce a chcete jet ještě dál než do Cranzahlu, můžete si tam přesednout na další spoj až do Chemnitzu. 

Ilustrační foto.
Na turisty a běžce čeká velká soutěž po Chomutovsku: Ohřecká osmička