Plynaři budou v ulici kpt. Jaroše pracovat do konce června. Ani poté se ale průjezd neuvolní. Prostor převezme město a na začátku července zahájí pokládku dlažby.

„Plynaři by ze zákona udělali i povrchy, zflikovali by je ale asfaltem, což nechceme,“ nastínil starosta Kadaně Jan Losenický. „Vozovku i chodník uděláme v dlažbě ve stylu, v jakém jsme nedávno dokončili ulici Vrchlického směrem ke hradu. Stejně uděláme také ulici ČSA a jednou chceme pokračovat také Čechovou ulicí, aby byla historická část města postupně celá v dlažbě namísto asfaltu,“ doplnil.

V komunikaci bude štípaná žulová dlažba, chodníky mají být z dlažby řezané. Na její pokládku bude mít dodavatel čtyři měsíce, práce tedy skončí až v říjnu. Bude to ale s jednodenní přestávkou, kterou město udělá 24. srpna ve prospěch Císařského dne – nejvýznamnější kulturní akce, jež připomíná slavný příjezd císaře Karla IV. Tradičně ji navštěvují tisíce lidí, proto chce město udělat maximum pro to, aby se odehrála bez překážek.

Jednodenní přestávka bude možná díky fázování prací, jak podotkl vedoucí odboru výstavby Jan Hnídek. „Začneme ulicí ČSA a poslední fázi s ulicí kpt. Jaroše a vjezdem na náměstí uděláme až na závěr,“ uvedl.

Mohlo by vás zajímat: Městské sklepy v Jirkově nově online. Zážitková cesta podzemím na dosah ruky

Virtuální prohlídka městských sklepů Jirkov | Video: Město Jirkov