Na první pohled to zní jako vtip. Hnutí, které vyhrálo komunální volby, si bude na jejich průběh stěžovat u soudu. Proč chtějí protestovat, když získali nejvíc hlasů? „Jedna strana si hlasy kupovala. A v takovém případě nemůžeme mlčet," vysvětluje lídr hnutí Pro Chomutov Daniel Černý.

Na mysli má podezřelou "romskou zábavu", která probíhala v pátek na sídlišti Písečná. Trestní oznámení už společně s dalšími aktivisty hnutí podalo, policie ho prošetřuje. Návrh na neplatnost voleb je ale něco jiného. Pokud soud uzná, že je stížnost opravněná, vyhlásí volby znovu. V celém městě nebo jen v některých obvodech.

„Budeme podávat stížnost na průběh voleb ke krajskému soudu," potvrdil v neděli Chomutovskému deníku Černý. „Máme důvodné podezření, že v některých okrscích přibyly jedné straně hlasy od nakoupených voličů." Stranu přímo jmenovat nechtěl, ale z více náznaků vyplynulo, o kterou jde. 

Více informací, včetně rozhovoru s Danielem Černým a vyjádřením protistrany, najdete v pondělním vydání Chomutovského deníku.