Vyjet si na víkend do největšího lyžařského střediska Krušných hor není nic levného.

Strávit tam víkend může stát čtyřčlennou rodinu až deset tisíc korun. „Přijeli jsme s klukama na víkend,“ vypráví Vojtěch Mrákota z Prahy. „A jenom lyžování a občerstvení mě vyjde téměř na dva tisíce,“ počítá.

Dále podle něj, to je cena bez ubytování. „Máme půjčený byt od známého v Kovářské. Jinak by se nám to pořádně prodražilo,“ míní Mrákota. S nim souhlasí i jeho kamarád. „Já také počítám, že tu ty dva tisíce nechám,“ uvádí Jakub Chochola z Prahy.

Tato parta kluků jezdí na Klínovec pravidelně.


Párek v rohlíku za třicet korun


Kromě nich trávil sobotní odpoledne na lyžích i Michal Vrána se synem z Loun. „Lyžujeme celý den. Byli jsme na obědě a jednou u stánku s občertvením,“ říká lyžař Vrána. „No i s permicí jsme utratili tisíc tři sta korun,“ popisuje Michal Vrána.

A kolik tedy co stojí? Tak permanentka na celý den lyžování pro dospělého v hlavní sezóně stojí 530 korun, pro děti 400 korun. Dopolední lyžování vyjde dospělého člověka na 380 korun, děti na 290 korun. Ceny se liší podle sezón.

Ubytování. Noc v penzionu v okolí stojí v rozmezí čtyři sta až pět set padesát korun na noc. Většinou to bývá i se snídaní.

Dražší je pak noc například ve čtyřihvězdičkovém hotelu Nástup, tam zaplatí člověk za noc kolem dvou tisíc korun.

Občerstvení. Ceny za párek v rohlíku, klobásu nebo „svařáka“ jsou podobné. Například ve stánku pod sedačkovou lanovkou stojí svařené víno 45 korun, čokoláda 45 korun a párek v rohlíku 30 korun. Za klobásu zaplatí návštěvník 48 až 60 korun.

Rodina na Klínovci, stojí to tisíce.

Když si na celý víkend vyjede na Klínovec rodina se dvěmi dětmi ve věku patnácti let.
Ubytování: 3200 korun
Permanentky: rodinné jízdné stojí na dva dny 2690 korun
Strava: když se budou stravovat v restauracích a občerstveních na sjezdovkách, vyjde je to na zhruba 4 tisíce korun.
Sečteno a podtrženo: když by se rodina nijak neomezovala zaplatila by za víkend na Klínovci necelých deset tisíc korun. A to už jsou pořádné peníze. Ceny se začínají rovnat největšímu lyžařskému středisku v Krkonoších.