Další týden utekl jako voda a máme před sebou první říjnový víkend. Už víte, co budete dělat? Tradičně jsme pro vás připravili souhrn nejzajímavějších akcí, na které se během následujících dní můžete vypravit.

„Visáči" a Vypsaná fiXa na jednom pódiu

Kolotoč víkendových akcí zahájí již dnes večer mistři punkové muziky, Visací zámek a Vypsaná fixa. Obě kapely pro své fanoušky naplánovaly sérii osmi společných vystoupení, a přesto, že spolu vystupují úplně poprvé, slibují netradiční koncertní zážitek. „Bude to povedená taškařice," naznačuje frontman Vypsané fixy Márdi.

„Otcové českého punku" Visací zámek a o generaci mladší pop punková Vypsaná fixa plánují krom představení vlastního také vystoupení společné. Kapely tak zahrají průřez nejen svým repertoárem, ale zřejmě dojde i na společnou píseň či písně. Jaké to budou a v jaké podobě zazní má být pro fanoušky překvapení.

Punkový dvojkoncert proběhne v chomutovském Městském divadle, začátek je naplánován na 19 hodin. Lístek pořídíte za 250 korun v předprodeji divadla, 280 pak zaplatíte přímo na místě.

Koza Róza zve děti na malování

Další akcí, na kterou se můžete vypravit, je zítřejší třinácté pokračování Rodinného zápolení nazvané prostě, „Ilustrátorská". Koza Róza s kozlíkem Rozmarýnkem přivítá tentokrát všechny své přátele a příznivce na chomutovském Gymnáziu v Mostecké ulici.

Jak název akce napovídá, bude se kreslit, malovat a ilustrovat a to na téma příběhy o koze Róze a kozlíku Rozmarýnkovi. Soutěžní známku obdrží soutěžící rodina, pokud k vylosovanému příběhu každý účastnící se člen vyhotoví ilustraci. Nejkrásněji ilustrované příběhy budou vydány knižně!

Registrace, výdej hracích karet a soutěžních známek bude probíhat ve vestibulu budovy školy. Začátek akce je naplánován na 9:30, končit se bude ve 12:30 odpoledne. A organizátoři přidávají také jedno doporučení. „Je vhodné, vybavit alespoň děti zástěrou, aby si neušpinily oblečení."

Zoopark zve na strašidelné odpoledne

Sobotní „akční" odpoledne pokračuje hned v 16 hodin, chomutovský Podkrušnohorský zoopark pro vás připravil Strašidelnou zoo. Celý program zahájí chomutovská skupina Úlet, která zahraje k dlabání dýní. Dále na vás čeká soutěž o nejlepší haloweenskou masku a nejzdařilejší strašidlo z dýně, malování na obličej a lampiónový průvod. Vyvrcholením programu bude speciální ohňová show.

Dýně, lampióny a svíčky do zooparku nosit nemusíte, vše bude možné za příznivé ceny zakoupit přímo na Dětské zoo S sebou je nutné přinést pouze nožík a lžíci na dlabání a pokud chcete vypadat stylově, tak i nápaditou haloweenskou masku.

Halloween v Jirkově

Strašit se v sobotu bude také v Jirkově. Místní Dům dětí a mládeže Paraplíčko zve všechny na halloweenskou párty, sraz bude v 17 hodin u brány DDM. Na programu budou různé soutěže, strašidelný rej, lampionový průvod a opékání buřtů. Ty si ovšem musíte přinést s sebou.

Rockové dušičky v lezecké aréně

Poslední větší víkendovou akci připravili opět Jirkovští, tentokrát to bude rockový „Dušičkový koncert". Na jednom pódiu se tady v sobotu představí kapely Whispering of Soul a Lake Stopper. Oslavit dušičky v hlučnějším stylu můžete přijít ve 20 hodin do jirkovské lezecké arény, za vstup zaplatíte symbolických 60 korun. Organizátoři také upozorňují, že sobotní lezení bude z důvodu koncertu končit ve 20 hodin.