Koktejl zábavy slibují v sobotu ve Strupčicích, kde se chystají zahájit letní sezónu ve sportovním areálu. Ve stejném čase ožije festivalem hudby a divadla zahrada Kludského vily v Jirkově. Úplně jiný typ odreagování nabídnou na Statku Hořenice na Kadaňsku, kde se odehraje historicky první Mistrovství ČR v hodu kravincem.

Vítání letní sezony ve Strupčicích

Patnáctihodinový proud zábavy pro malé i velké diváky s diskotékou, atrakcemi, soutěžemi a tanečním vystoupením nabízejí zítra ve Strupčicích.

Slavnostní den začne ráno venkovskými farmářskými trhy a skončí půlnočním ohňostrojem. Hlavním bodem programu bude odemčení sportovního areálu, kdy se symbolického klíče ujme vzácný host.

„Kdo to bude, neprozradím, myslím si, že budou diváci dost překvapení," tají starosta Strupčic Luděk Pěnkava. Po odemčení se hosté budou moci vrhnout do bazénu. „Nepochybuji, že se najde dost otužilců. Skáčou tam každoročně bez ohledu na to, jestli je zima," dodal starosta.

Jako svůj zvláštní tip, který by si diváci neměli nechat ujít, přidal koncert kapely Queen Revival, která už ve Strupčicích sklízela úspěchy.

Program zahájení sezony ve Strupčicích9.00 - 12.00 hod.: venkovské farmářské trhy
17.30 - 20.00: dětský program, diskotéku moderuje a soutěže o ceny uvádí Jiří Formánek (trampolína, nafukovací skluzavka, malování na obličej)
Večerní program:
20.00: zahájení, celý večer moderuje a hraje Jiří Formánek
20.15: vystoupení Stardance Chomutov „seniors"
20.45: slavnostní odemčení areálu
21.30: soutěž o celoroční vstupné na bazén
22.30 Queen Revival
24.00 ohňostroj
Vstupné pro dospělé je 100 korun, pro děti do 15 let zdarma

Kludského zahrada v Jirkově

Oldřich Kaiser a Dáša Vokatá na Pospolifestu v ŽatciJindy poklidnou zahradu Kludského vily v Jirkově v sobotu rozvíří tradiční festival hudby a divadla Kludského zahrada. Odpoledne zabaví hlavně děti, které mohou tvořit ve výtvarné dílně a nechat se zasvětit kaligrafistou do umění krasopisu. Tváře dětí i dospěláků na přání zachytí portrétista.

Zájemci si mohou pořídit šperky z rouna, a šik šály, čepice a další výrobky terapeutického centra Ledovec. Čaje lahodných chutí a vůní nabídne Čajovna Zen.

Ve 14 hodin začne hudební show Pískomil se vrací a v 15.30 se děti budou smát u divadelního představení Toy machine. Vstupné na obě akce je 50 korun.

Za dalších 180 korun diváci od 17 hodin uvidí představení Oldřicha Kaisera a Dáši Vokaté (na snímku), od 18.30 si poslechnou ECHT! a od 20.30 Krausberry.

Jak daleko dohodíte kravincem?

Jak daleko může doletět takový kravinec? V americké Oklahomě loni zjistili, že klidně i do vzálenosti 57 metrů. Podaří tento rekord zlomit účastníkům historicky prvního Mistrovství ČR? Originální disciplínu pořádá parta ze Statku Hořenice na Kadaňsku, která kromě soutěže samé připravila také doprovodný program. A vše zdarma. Stačí se jen registrovat na www.hodkravincemcz a dorazit v sobotu v 10 hodin.