Akce pod širým nebem se letos pomalu blíží ke konci. Tento víkend máte jednu z posledních možností si užít zábavu na čerstvém vzduchu. Program je rozmanitý, co si nakonec vyberte?

Koza Róza spojila síly s Bobry

V neděli od 11:00 nebudou na hřišti chomutovských softballistů "zvonit" pálky extraligového týmu Beavers, celé hřiště bude totiž vůbec poprvé patřit tentokrát tradičnímu rodinnému zápolení s kozou Rózou a chomutovskými Bobry.

Chomutovští softballisté již několikrát připravili pro své malé sportovce a jejich rodiny a přátele sportovní dny, poprvé se ale zapojují přímo do projektu rodinného sportovního klání.

A soutěžící si tentokrát dají nejen do těla, prověří se i jejich přesnost a koordinace pohybů. Čeká na ně deset sportovních stanovišť bude se například házet do dálky, odpalovat ze stativu, chytat z luftu, soutěžící si ale zkusí i obíhat mety.

Národností festival v Kadani

Kdo by o víkendu raději ochutnal nějakou specialitu a dozvěděl se něco o ostatních etnikách či národech, ten může přijít na kadaňské nábřeží. Proběhne tam totiž další ročník národnostního festivalu Colors of Kadaň, kde se letos představí rovných deset národností a etnik. Vedle tradičních Ukrajinců a Romů se můžete těšit i na další národnosti Vietnamce Afgánce, Kambodžany, Francouzy, letos i nově Švédy a mnoho dalších. Neformální rodinnou atmosféru doplní kulinářské speciality jednotlivých národností, hudební vystoupení a povídání a vyprávění o ostatních kulturách.

A co si třeba zacvičit na novém hřišti?V sobotu v 16:00 se veřejnosti otevře nové street workout hřiště v Jirkově v areálu 4. ZŠ. Skupina Street Hard Workers, která za projektem stojí, předvede free style ve street workoutu a ukáže také základní posilovací cviky na cvičení s vlastní vahou těla. Přijďte si také zacvičit!

Další tipy, kam vyrazit o víkendu nebo během celého týdne najdete ZDE