Zima se blíží a s ní i zimní radovánky a Vánoce. Pokud potřebujete vybavit své děti na lyžařský výcvik či s nimi chcete strávit pár dní na horách a nechcete jim kupovat zbrusu nové vybavení, pak máte skvělou příležitost. Mateřské centrum Kolibřík totiž tuto sobotu pořádá burzu.

Ta vás jistě zaujme také v případě, že vaše ratolesti mají doma přehršle hraček či knížek, které již jen leží ve skříni. Právě tento víkend se jich můžete společně zbavit a udělat místo novým kouskům. Pokud máte doma již nepotřebné hračky, knížky či sportovní vybavení, můžete je do Kolibříka, který sídlí v Dřínovské ulici na Březenecké, přinést již dnes mezi 9. až 12. hodinou a poté mezi 14. až 18. hodinou.

Věci, které chcete prodat musí být čisté a nerozbité. Pokud chcete prodat věci většího rozměru, jako například dětský kočárek, kolo či autosedačku, je potřeba se nejprve telefonicky domluvit, a to na telefonním čísle 607 127 627. Pokud se váš kočárek do Kolibříku nevejde, zoufat nemusíte. Chybět totiž nebude ani nástěnka, kam budete moci umístit svou nabídku.

Pokud byste naopak svým dětem rádi koupili nějaké neotřelé hračky či sportovní vybavení, určitě se v sobotu dopoledne vydejte do Kolibříku. Burza se otevře v 9 hodin a uzavře ve 12. Třeba právě tam najdete nějaký dárek, který vaše děti rádi uvidí pod vánočním stromečkem. Těšit se můžete například na lyže s lyžařskými botami, kolébku na větší panenky, panenky, spoustu knížek a společenských her. Vstupné na akci je deset korun. Prodejci zaplatí Kolibříku 15% z částky, kterou utržili za prodanou věc a členové klubu jen 10%.

Pokud vás burza neoslovila, ale přesto rádi nakupujete, pak se určitě v sobotu dopoledne vydejte na náměstí 1. máje v Chomutově. Od 8 do 12 hodin se zde totiž konají letos již předposlední farmářské trhy.

Pohádková neděle

Pokud milujete pohádky, nebo máte- li doma malé děti, pak si můžete užít pohádkovou neděli. V Městském divadle v Chomutově totiž v 15 hodin zahraje Malé divadélko Praha klasické pohádky o Červené Karkulce a Palečkovi. Vstupné stojí 50 korun.

O hodinu později, tedy v 16 hodin, nabídne kadaňská Střelnice známou pohádku Bratří Grimmů Sněhurku, tentokrát ale v netradičním podání Divadla Kapsa Andělská hora. Na pohádkový muzikál mohou přijít malí i velcí. Vstupné na dvouhodinové představení stojí 30 korun.