Předpověď meteorologů sice víkendovým akcím příliš nepřeje, ale i ve studeném počasí se můžete rozpálit dožhava. Jednu takovou akci, která vás přivede do varu, připravily na sobotu Strupčice. Slavnostního zahájení letní sezony sportovního areálu se totiž zúčastní také modelka Hana Mašlíková. Zahřát vás také mohou netradiční páteční zážitky, pokud se zúčastníte Noci kostelů či Muzejní noci. Víkend nabízí i několik akcí pro děti, jejichž úsměv jistě také zahřeje u srdce.

Bavit se budou děti i dospělí

Předpovídaných pět stupňů nad nulou by nemělo v sobotu večer nikoho odradit od návštěvy Strupčic. Ty si totiž připravily tradiční otevírání bazénu. Nejprve se budou bavit děti, pro které je připravena dětská diskotéka a spousta soutěží, v půl osmé pak začne hlavní program, který potěší především dospělé. Ti se mohou těšit na skvělou hudbu, tanec, ale také slavnostní odemčení bazénu spojené s módní retro přehlídkou. „Tu bude moderovat modelka Hanka Mašlíková a věřím, že ji přesvědčíme, aby se také ona prošla po módním mole," prozradil starosta Strupčic Luděk Pěnkava. Zimy ani deště se návštěvníci podle něj bát nemusí. „Připraveny jsou stany a teplomety," láká. Odvážlivci by si neměli zapomenout vzít plavky. A pozor! Soutěžit se bude o celoroční vstup do bazénu zdarma.

Užijte si noční dobrodružství

Víkend plný zážitků můžete odstartovat již v pátek. Chomutovsko se totiž připojilo k celorepublikovým akcím Noc kostelů a Muzejní noc. Ve večerních hodinách se tak otevřou dveře chomutovských kostelů a modliteben pro širokou veřejnost a navíc si budete moct vychutnat potemnělé prostory chomutovského muzea. Muzejní noc však nabízí ještě něco navíc. Podrobný program muzejní i kostelní noci a zpřístupněná místa najdete ve článku ZDE.

Oslavte dětský den s předstihem

Dopoledne plné her a soutěží si mohou ti nejmenší užít v neděli na Kotenově hřišti v Jirkově, kde se od 10 hodin uskuteční tradiční Dětský den. Nebudou chybět sladké odměny a buřtíky za splnění úkolů a také možnost svézt na koních či si nechat pomalovat obličej. Od 15 hodin se pak všechny děti mohou přesunout do Klášterce nad Ohří a pokračovat v oslavách. Také tam je připraven Den dětí v Peřejích. Kromě soutěží, je nachystán také Harlem Shake - tanec pro veřejnost ve vlastních maskách, který bude natáčet i televize a oblíbený společný tanec Gangnam Style.

Koza Róza bude krášlit chodníky

Jarošovské děti prověřily svůj výtvarný talent.Ani koza Róza nezapomněla tento víkend na své přátele a připravila pro ně další akci, tentokrát s názvem Křídou na chodník. Úkolem bude na parkovišti za zimním stadionem vytvořit co nejkrásnější obrázky. V případě nepřízně počasí bude koza Róza o případných změnách informovat na svých internetových stránkách a facebooku.

Fotbalový stadion obsadí hasiči

Milovníci požárního sportu by se v sobotu v 10 hodin měli vydat na klášterecký fotbalový stadion. Právě tam se uskuteční 19. ročník požární soutěže o Putovní pohár starostky a 17. ročník Krušnohorské ligy v požárním útoku. Přihlášeno je zatím 11 družstev mužů a 6 družstev žen.