První květnový víkend je tady a nabízí řadu akcí, které i přes očekávanou nepřízeň počasí nabídnou slušnou porci zábavy. Mezi nimi ale vynikají dvě závody dračích lodí a kadaňský majáles.

Dračí lodě na Kamenčáku

Dračí lodě budou zítra už po šesté soutěžit na Kamencovém jezeře.

Posádky budou tvořit společnosti, firmy školy nebo i přátelé například z různých zájmových kroužků. A bude se na co dívat Některé posádky jsou pravidelnými účastníky. „Prague dragons jsou jedni z nich a vždy přivezou také čínského draka, kterého zvláštním rituálním tancem na začátku závodu probudí, aby nad kláním bdil a ochraňoval jej. V závěru pak opět tancem ukládají draka ke spánku," popsala efektní podívanou organizátorka Silvie Škubová. Závody začnou od 13 hodin prvními rozjížďkami.

Dragonboating, tedy dračí pádlování, se v poslední době stává velice populární a protože souhra a týmový duch jsou klíčovými předpoklady úspěchu, některé firmy jej se svými zaměstnanci zkouší jako teambuildingovou aktivitu k posílení kolektivu. „Vítěz je sice jen jeden, ale všichni, kteří stráví květnové odpoledne na jezeře se svými rodinami, přáteli a kolegy, si odnesou příjemné zážitky z podařené akce," dodal primátor Chomutova Jan Mareš. Pokud vyjde počasí, bude den u jezera příjemným odpočinkem. Více na straně 21.

Paintball či pohřeb

Studenti Vysoké školy Báňské rozdávali na Masarykově náměstí v Ostravě objetí neznámým lidem a dárky, aby šířili sváteční, vřelou a přátelskou atmosféru.V Kadani čeká na návštěvníky v sobotu šestý ročník tradiční akce Majáles Cadanensis. Právě tam bude připraveno hned několik možností, jak se skvěle, ale i netradičně pobavit.

Za zmínku stojí paintballová střelnice. „Půjde o paintballové hřiště s překážkami a kryty," vysvětlil ředitel Orfea Jan Losenický. A co je ještě lepší střelnice je zdarma, respektive je zahrnuta ve vstupu na akci. Náladu vám zlepší i objímání zdarma studenti budou mít na sobě kartičky podle kterých poznáte, že vám na počkání zpříjemní odpoledne, pokud to například odmítne udělat váš protějšek. „Objímaní tu bylo už minulý rok a mezi lidmi mělo úspěch," doplnil Losenický.

Na závěr jmenujme ještě majálesový pohřeb a svatbu. „Lidé se mohou na zkoušku či z recese nechat oddat, sňatek platí 24 hodin," řekl Losenický. Kadaňskou raritou je ale majálesový pohřeb. Vlezete si do rakve, kde se v ní po obřadu můžete nechat i zavřít. A nebo se třeba vyfotit s přáteli.

Akce začíná ve 14:00 a od 20:00 v Orfeu pak proběhnou koncerty. Lze se těšit například na známý GREEN DAY Revival, ale i na kapely, které tvoří absolventi kadaňského gymnázia nebo jeho pedagogové. Vstupné: 50 Kč do parku / 100 Kč do Orfea, kdo se prokáže vstupenkou z parku, doplatí pouze 50 Kč.

Celý Majáles přesunuli kvůli dešti do Orfea
Kadaň Organizátoři kadaňského Majálesu se včera rozhodli přesunout venkovní program pod střechu. Místo Smetanových sadů se tak centrem sobotní zábavy stane kulturním dům Orfeum.

V pátek to oznámili organizátoři. „Vzhledem k možnostem přívalových dešťů a poměrně chladného vzduchu jsme se rozhodli pro přesun," informoval na svém facebooku Jan Losenický, šéf kadaňské kultury. „Letní náladu se ale pokusíme přenést i dovnitř a myslím, že se můžete těšit na stachanovskou dávku skvělé muziky, študácké recese a pozitivní energie," dodal.

Menší víkendové akce a přehled na celý týden najdete ZDE