Veteráni na zámku

U zámku na Jirkovem se představí stroje s datem výroby od roku 1915 do roku 1970. Veteráni pojedou ze zámku Augustusburg v Sasku.
„V sobotu přijedou motorky, bude jich asi padesát. Nejstarší je z roku 1915. V neděli pak dorazí asi 30 automobilů a 40 motorek“, popsal průběh srazu motoveteránů Bedřich Fryč, ředitel zámku Červený hrádek.

Motocykly budou vystaveny v sobotu a v neděli na nádvoří zámku od 11.30 do 14 hodin. Na louce před zámkem budou v neděli ve stejný čas k vidění automobily. Nejstarším vystaveným exponátem bude motocykl TRIUMPH 3HP.

Akce je další ze společných projektů, do kterých se zámek Červený hrádek zapojuje se saským zámkem Augustusburg. Výstavu navštíví bývalý ministerský předseda Svobodného státu Sasko Georg Milbrad, který přijede v neděli jedním z veteránů. Vstupné je zdarma.

Americká auta na Bandě

Milovníci silných amerických automobilů a motocyklů si zase přijdou na své v areálu Banda. Na sraz příznivců amerických strojů s názvem U.S. tecká motorshow se sjedou stovky majitelů těchto krasavců.

„Přijedou auta typu Hot Rod, která jsou poskládaná z dílů sebraných na vrakovištích a vytuningovaná do automobilových klenotů. Příkladem je Ford T Bucket, který má motor o síle 550 koní,“ láká na sraz Jiří Gaudl z pořádajícího Auto Classic clubu Chomutov.

K vidění budou klasická americká auta, které se objevují ve filmech. Pro návštěvníky bude připraven zajímavý program, spousta muziky a zábavy. Stěžejní část programu se odehraje v sobotu, kdy se účastníci vydají na spanilou jízdu Chomutovem a Jirkovem.

Motoristickým vrcholem akce budou freestylová vystoupení Petra Kuchaře, světoznámého motokrosového závodníka. „Kuchař předvede několik skoků ve dvanáctimetrové výšce,“ dodává Gaudl. O hudební doprovod se postarají například kapely ZZ Top revival, Lynyrd Skynyrd revival, CV Relax nebo Blue Rocket.

Hlavními hudebními hvězdami budou rockové kapely Vitacit a Citron. Návštěvníci si budou moci zasoutěžit v disciplínách pro silné chlapy, jako je páka, siloměr či jízda na mechanickém býkovi.

Hlavní sobotní program začne v 10.30 hodin. Kapela Vitacit zahraje od 20.30 hodin, Citron od 22.20 hodin. Víkendem budou provázet moderátoři Petr Knor a Ruda z Ostravy. Vstupné činí 200 korun.

AUTOR: Lenka Kubalová