Začalo to jako nevinný žert, ale skončilo ostudou s fatálními následky. Junioři z HC Klášterec nad Ohří natočili tajně svého trenéra Michala Jägera, kterému s mužstvem kvůli jejich přístupu k hokeji došla trpělivost. Pořádně se do nich obul a bez servítek a zábran jim dal pořádný kartáč. Video se ale dostalo z kabiny ven a za dva dny zvládlo díky youtube a facebooku obletět celou zemi. V úterý během dne video z youtube zmizelo.

Nejspíše původně nevinný žert ale vyústil do odstoupení Jägera z funkce trenéra juniorů. Porážka je ale dvojitá: vedení klubu ho zároveň odvolalo i jako trenéra kláštereckého „Áčka". Celou situaci zhoršuje ještě navíc fakt, že záznam vynesl ven samotný syn trenéra.

Zdroj: Youtube

Trenér padl kvůli urážkám

Podle vedení klubu se trenér provinil hlavně způsobem, kterým se do mladých obul. Jäger totiž nejen že nešel pro peprná slova daleko, ale podle vedení hráče vyloženě urážel na osobní úrovni. „Vaše morálka a disciplína je na blití!" nebo „Ty vole, co si myslíte, že jste? Že jste mistři světa? Že jste nadlidi? Všichni z vás jste hovna, protože jste v první lize juniorů a prohráváte s posledníma Klatovama!"

Právě osobní útoky a urážky stojí za trenérovým pádem. „Vystupování trenéra mužstva juniorů HC Klášterec nad Ohří je v přímém rozporu se základními principy práce s mládeží. Trenér ve svém vystoupení přímo uráží osobnost a důstojnost hráčů," stojí v prohlášení, které klub zveřejnil pouhý den potom, co záznam začal kolovat na internetu.

Hráči si o to sami říkali

Trenér kláštereckých hokejistů Michal Jäger drsně domlouvá svým svěřencům.Většina výtek, které trenér směřoval ke svým svěřencům, nebyla neopodstatněným kopáním kolem sebe. Podle všeho hráči čas od času přišli na zápas opilí, jindy se zas měli vymlouvat, že se nemohou dostavit na trénink a o pozdních příchodech a celkové nezodpovědnosti ani nemluvě. Hráči si ale na sebe upletli pěkný bič. Konec videa totiž ukazuje, jak mladí hokejisté za doprovodu slušného počtu láhví alkoholu v šatně skandují a svého trenéra dokonce hromadně urážejí. Tím tak jen potvrzují, o čem jejich už bývalý trenér přesně mluvil.

Ke sdílení videa na sociálních sítích vybízel sám trenérův syn, jenž si pravděpodobně myslel, že se jedná jen o vtípek. Humor se ale nekonal a během chvíle už situaci sám komentoval následovně: „Průser!"

Jaké důsledky vyvodí vedení klubu pro hráče zatím není zcela jasné. V prohlášení stojí pouze to, že „výbor uznává věcné argumenty trenéra a jeho výtky vůči hráčům mužstva juniorů, které byly z jeho strany ve videu vysloveny a uvědomuje si situaci v mužstvu, úroveň chování některých hráčů a jejich přístup k tréninku i zápasům a bude k tomuto přijímat interní opatření." Zdali hráči dostanou pokutu nebo budou někteří snad vyloučeni se tak teprve uvidí.

Veřejnost stojí za Jägerem

Reakce veřejnosti ale na odvolání trenéra na sebe nenechala dlouho čekat. Krátce po zveřejnění výsledku jednání vedení kláštereckého klubu vznikla online skupina, která požaduje návrat Jägera do funkce trenéra – ke skupině se během chvíle přidalo přes tisíc lidí a jejich počet neustále stoupá. V hledáčku místních jsou tak hlavně hráči, na které se snesla silná vlna kritiky nejen od místních obyvatel.

Komentař Václava Kešnera

Musel za svůj výstup trenér vážně skončit?Kluci dostali sekec, jen co je pravda. Trenér se do nich obul a to zcela na „plnou hubu" a bez jakýchkoliv okolků. Ano, sice vulgárně a osobně, ale zároveň i způsobem, který je hokeji vlastní. Tam se prostě někdy musí trenér trefit na hlavičku hřebíku s precizní přesností a s pořádnou silou k tomu, jinak se totiž hřebík nezatluče. Těžko si dokážu představit, jak by se něco změnilo, kdyby jim říkal „Podívej, Pepíčku, zkus se trochu dát do kupy, a těch pivek si den před zápasem zkus dát trochu míň …" S takovým přístupem by i přechodně neukázněné mužstvo časem nešlo na zápas, protože by se jim třeba jen zkrátka nechtělo vstávat. O to víc je pak zarážející reakce vedení klubu – odvolání trenéra za „útok na osobnost a důstojnost hráčů" – to by pak tedy musela skončit většina trenérů, tedy alespoň těch, kterým nejsou jejich svěřenci ukradení. Jediným rozdílem pak je, že trenérovy výtky se tentokrát dostaly mimo kabinu. Za to ale trenér nemůže. Téměř až kult nedotknutelnosti současné mládeže má další oběť. Tedy pokud je údajné ponižování ostřílených a tvrdých hokejistů opravdu tím pravým důvodem.