„Samozřejmě, že nás to napadlo," říká jeden z nich, ačkoli si nepřeje být jmenován, „s klukama jsme se o tom hned začali bavit, ale nikdo nic neví."

Je možné, že se do Všehrd přesunou odsouzení z jiných věznic, kde tolik odsouzených nepropustili. Podle mluvčího vězeňské služby Roberta Káčera k tomu nejspíše dojde. Ale až poté, co vězeňská služba spočítá, zda by nebylo výhodnější některá oddělení „přeprofilovat" nebo rovnou zrušit. „Skutečně se můžeš stát, že některé části věznic vymístíme do jiných věznic tak, aby jejich fungování bylo efektivní a levné," dodal k tomu generální ředitel Vězeňské služby ČR Petr Dohnal.

Stejně obecnou odpověď zaslalo Chomutovskému deníku vedení věznice ve Všehrdech. „Tyto záležitosti se budou řešit až na základě analýz dat, týkajících se počtu propuštěných vězňů," uvedla zdejší mluvčí Bronislava Vetešníková.

Jedinou uklidňující větu mohli strážci slyšet z úst náměstka ministra spravedlnosti Davida Voláka, podle kterého vězeňská služba počty dozorců redukovat neplánuje.

Nejblíže pravdě tak může být reakce jednoho z nejmenovaných dozorců, který se prý o zaměstnání nebojí. „Teď jsme propustili přes dvě stě vězňů, ale stihneme tak vymalovat a máme je tu zpátky, prohlásil se smíchem.