Úspěch i podruhé?

Březnová premiéra veřejného bazárku skončila podle Kulíkové úspěchem. „Dorazilo 30 prodejců, což bylo třikrát více, než jsem počítala. Na druhý bazárek už se jich na facebooku přihlásilo 25. Počítám proto, že premiérovou účast překonáme. Neobávám se ani nezájmu veřejnosti. Minule to totiž v tělocvičně vypadalo jako při dni otevřených dveří, kupující chodili od stánku ke stánku celé dopoledne," připomněla. Zdá se tedy, že její nápad zbavit se čas od času nepotřebných věcí, jež už ztratily své uplatnění a zbytečně doma zabírají úložné prostory, padl na úrodnou půdu a našel si své příznivce. „I proto věřím, že pořádáním bazárků se mi podaří založit v Chomutově novou tradici," doplnila Kulíková.

Sortiment

Nabízený sortiment zahrnuje zejména oblečení, obuv, kabelky a další doplňky dětského a dámského šatníku. K mání budou i hračky či dětská kola. Na bazárku v březnu se objevila i drobná elektronika, nyní to budou šperky a drátěné výrobky domácí výroby. Očekávané je i složení prodejců. Dosud se přihlásily jen ženy, především maminky. Na první bazárek dorazil i jeden muž.

Podmínky

Kupující mají vstup do tělocvičny zdarma, prodejci se musejí podělit o nájemné, jež činí za pět hodin 1 500 korun. Zatím to tedy vychází na zanedbatelných 60 korun na každého z nich. „V ceně je navíc i možnost zaparkovat auto v areálu Střední průmyslové školy v Křižíkově ulici. Tělocvičnu máme pronajatou už od 08:00 hodin, aby prodejci stačili nanosit z aut věci a připravit prodejní plochy. Odevzdáme ji hodinu po polední uzávěrce bazárku, abychom po sobě stačili uklidit," vysvětlila Kulíková.

Vybírat nájemné bude v pátek 12. června mezi 10:00 až 14:00 hodin a 16:00 až 18:00 hodin v hypermarketu Globus v butiku s koženou módou vedle kavárny a trafiky. „Prosím všechny zúčastněné, aby si s sebou přinesli návleky na boty nebo nějaké pantofle. Důvodem je vyloučit možné poškození podlahy v tělocvičně. Zázemí zahrnuje i toalety," upozornila hlavní pořadatelka.

Bez odměny

Za svou iniciativu Monika Kulíková neočekává žádnou odměnu. „Bazárek pořádám dobrovolně a zadarmo. Mám z toho pouze to, co vydělám z prodeje svých věcí. Výtěžek z pronájmu celý inkasuje škola," dodala.