Obyvatelé Chomutova, ale i přilehlého okolí mohou poprvé využít možnosti veřejného bruslení již v průběhu letních prázdnin. Tuto specialitu jim nabízí nový zimní stadion. Ten otevírá své dveře veřejnosti každou srpnovou sobotu a neděli. A to každý tento den hned dvakrát.


V srpnu až šestnáct hodin na ledě


Ti co se těší, že si letos poprvé obují klasické brusle, si mohou vybrat ze dvou časových termínů. První možnost je od dvou hodin odpoledne do tří. Druhá hodinka je pro veřejnost vyhrazena mezi sedmou a osmou hodinou večerní. Milovníci klasického bruslení si tak během srpna mohou užít až šestnáct hodin na ledě. Nový zimní stadion už totiž přivítal první zájemce o led hned první srpnový víkend.

Chomutované si nový stadion a bruslení v něm mohli poprvé vyzkoušet hned při jeho otevření a krátce poté. Teď jim společnost Kultura s sport Chomutov nabízí druhou šanci. „Na starém stadionu jsme nikdy tak brzy s veřejným bruslením nezačínali,“ informovala referentka pro zimní stadion Kateřina Stanislavová.


Dříve se začínalo až v září


Na starém zimním stadionu se začínalo bruslit až v září. Tak jako ve většině stadiónech v regionu. Například v sousedním Mostě začíná pravidelné bruslení pro veřejnost také až s nástupem nového školního roku. Navíc bývalý chomutovský zimní stadion měl jen jednu ledovou plochu, na které měli přednost vždy hokejisté. Veřejné bruslení tak nebylo pravidelné. „Muselo se přizpůsobovat podle KLH Chomutov,“ vysvětlila Stanislavová.


Od září bude termínů ještě víc


Nový zimák má ale i tréninkovou halu. Veřejné bruslení tak nemusí být v pozadí hokeje. V září bude veřejné bruslení pokračovat, přestože začnou ligová utkání chomutovského hokeje. „Od září bychom chtěli alespoň tři až čtyři termíny týdně. Přesné časy a dny se ale ještě musí upřesnit,“ sděluje Stanislavová. Podle ní nový zimní stadion určitě poskytne víc vyžití sportovní veřejnosti.

Současné veřejné bruslení probíhá v tréninkové hale a jedna hodina stojí třicet korun. Výhodou tréninkové haly je i to, že jsou zde skříňky, kam si bruslaři mohou odložit své věci. Tuto možnost ve starém zimním stadionu neměli.

Zda se od září bude moct veřejnost podívat i do hlavní haly zimního stadionu, ještě není jisté. Podle Stanislavové se ale počítá i s touto možností.

Nový zimní stadion může přinést spoustu novinek. Na tribuny u hlavní ledové plochy se vejde pět tisíc pět set diváků. Hlavní hala stála šest set čtyřicet tři milionů korun, z čehož dvě stě třicet dva milionů činila dotace od Evropské unie. Tréninková hala se postavila za sto šedesát dva milionů, přičemž z dotací šlo sto dvacet sedm milionů korun.