Doslova překvapující je dosavadní ohlas na veřejnou sbírku nepotřebného oblečení, bot, ručníků a ložního prádla, kterou na tento týden vyhlásilo město  Chomutov. „V pondělí, kdy lidé začali věci nosit, jsme oba kontejnery museli vyprazdňovat více než čtyřikrát. A to někteří nechali přinesené pytle položené bokem," říká vedoucí odboru sociálních věcí Kamila Faiglová. 

O tom, že  lidé vzali celou akci opravdu vážně svědčí i fakt, že během jednoho dne kompletně zaplnili připravené prostory, kam se věci skladují. „Tak veliký zájem ze strany spoluobčanů jsme opravdu nečekali. Vyčleněné prostory jsme skutečně zaplnily během jednoho dne. Lidé ale mohou nosit samozřejmě dál, nějaké místo, kam věci dáme jistojistě najdeme," ujišťuje vedoucí.

Velké množství oděvů a dalšího nikoho neznepokojuje. „Náš původní plán byl, že co se nám podaří vybrat, bude hlavně pro potřebné rodiny. Když ale vidíme to množství, pomůžeme i ostatním. Například různým neziskovým organizacím nebo třeba církvi," usmívá se Faiglová. 


Mimo Chomutov uspořádalo veřejnou sbírku oblečení  také děkanství v Jirkově.  I tady mohou lidé nosit čisté, neponičené dětské a dospělé ošacení, lůžkoviny a drobné věci do domácnosti, a to  od pondělí do čtvrtka v dopoledních hodinách na místní faru. Ta se nachází v jirkovské Kostelní ulici č. 55.