Chcete-li překvapit svou drahou či drahého příjemným gurmánským zážitkem, můžete ji (ho) dnes či o víkendu pozvat do zámecké restaurace na Červeném hrádku. K příležitosti svátku svatého Valentýna (neděle 14. února) tu připravili speciální menu.

Speciální znamená, že jídla nabízená ve Valentýnském menu v běžné nabídce restaurace nenajdete. „Vymýšleli jsme je speciálně pro tuto příležitost," potvrdil Chomutovskému deníku provozní restaurace Jaroslav Klíma. Nabídku dával dohromady se šéfkuchařem Jiřím Děkanovským. „Záměrně jsme volili spíš lehká jídla, aby lidé nebyli vyloženě přecpaní. Předkrmy jsou proto takové italské, hlavní jídla máme bez příloh, jen se zeleninou. A k tomu drobný dezert."

Nejvíc „valentýnsky" zní asi jeden z dezertů čokoládové suflé s vanilkovou zmrzlinou. Na tom se také provozní se šéfkuchařem shodli hned na začátku. „Původně jsme menu měli postavené úplně jinak," prozradil Klíma. „Třeba tam byla smetanová omáčka,kterou jsme nakonec škrtli. Neseděla nám k předkrmu ani k dezertu. Nakonec z původního plánu zůstalo opravdu jen to suflé."

A co ty brusinky z titulku? Opravdu tančí? Ano! Redakce se o tom přesvědčila na vlastní oči při focení snímku z titulní stránky. „Výrobce sektů Bohemia s tím přišel jako tipem při servírování někdy loni," prozradil nám provozní. Sušené brusinky v šumivém sektu stoupají obalené vzduchem vzhůru k hladině, kde bublinky vyšumí a ovoce zase klesá ke dnu. Na první pohled se tak zdá, že opravdu tančí.

Chcete to vidět? Ochutnat? Zažít? Místa k rezervaci podle provozního ještě jsou, především dnes a v neděli. Na sobotu už zbývá termínů jen pár. Kompletní menu i telefonní číslo najdete dole.

Valentýnské menu na Červeném hrádkuPřípitek: Sklenka Bohemia Demi Sec s tančícími brusinkami.

Předkrm: Carpaccio z červené řepy s grilovaným kozím sýrem
Salát s rukolou, uzeným lososem a parmazánem

Hlavní chod: Variace vepřového a kuřecího biftečku s koňakovou omáčkou, restované fazolové lusky
Filátka ze pstruha v medové krustě s mandlemi a pistácií, s limetkovou omáčkou a restovanou zeleninou

Dezert: Panna cotta s malinovou omáčkou
Čokoládové suflé s vanilkovou zmrzlinou

Cena pro dvě osoby za kompletní menu podle vlastního výběru je 790 Kč.
Pro dámy je připravený malý dárek.
Rezervace na telefonním čísle 474 684 560.