Opozice bez předsedů výborů

S obsazením předsednických míst ve finančním a kontrolním výboru členy opoziční strany LNS Gavdunová nepočítá. „V tuto chvíli je tato možnost vyloučená, LNS jsme nabídli pouze řadová místa ve výborech,“ uvedla starostka. Podle jejich slov to souvisí i s předvolebním bojem, který měl být údajně ze strany LNS nečistý. „Ano, i to se do našeho rozhodnutí o obsazení výborů promítlo, chceme ve městě klid. Některé politiky se snažili přetáhnout na svou stranu až nelegálními způsoby,“ uvedla Gavdunová. Jednat se mělo pravděpodobně o údajné nabízení peněz ostatním politikům za to, že budou s LNS spolupracovat. To ale Zbyněk Ledvinka, lídr LNS, odmítá. „Nic takového se nedělo. Pokud jsou někteří přesvědčeni, že jim někdo nabízel peníze za spolupráci nebo nějaké úplatky, ať jsou konkrétní a podají trestní oznámení. Pak se ukáže pravda,“ řekl.

Řadová místa nechtějí

Nabídku ze stran koalice na řadová místa v obou výborech ale LNS odmítla. „Nenominovali jsme své kandidáty na starostu a místostarostu, chtěli jsme ale mít možnost určité kontroly vedení města. Bohužel místa předsedů výborů nám nebyla nabídnuta a jako řadoví členové výboru do toho nejdeme. Nebudeme schopni nic ovlivnit a ve finále se nechceme dostat do situace, kdy budeme moci jen nečinně přihlížet tomu, jak se hospodaří,“ vysvětlil Ledvinka. „Peníze města musejí být vynakládány hospodárně a smysluplně. Dlužíme to ostatně i třetině voličů Vejprt, kteří nám odevzdali svůj hlas,“ řekl už dříve Chomutovskému deníku.

Koalice bez LNS

Občanští demokraté i letos potvrdili svou dominanci, v komunálních volbách, zvítězili a získali stejně jako před čtyřmi lety šest křesel v patnáctičlenném zastupitelstvu. Jistou většinu jim jedenácti hlasy zaručí koalice se dvěma zastupiteli za ČSSD a po jednom ze stran Starostové a nezávislí, Ano 2011 a KSČM.