Na to, že by s hercem mohlo být něco v nepořádku upozornily sociální služby, když si od nich od pátku nevyzvedl jídlo, které si pravidelně objednával. „Nevíme přesně, kdy zemřel. V pondělí jej našli hasiči, když společně s policisty otevřeli jeho byt," přiblížila starostka Vejprt Jitka Gavdunová.

Horské městečko s hercem dlouhodobě spolupracovalo. „Pracoval s dětmi z praktické školy v rámci komunitního centra. Vsadili jsme na to, že děti zaujme, a to se povedlo," přiblížila starostka. „Později paní Šťastná založila ve Vejprtech amatérský divadelní spolek a samozřejmě moc stála o jeho pomoc," prozradila starostka. V té době už ale „Guláš" na herectví zcela zanevřel. „S divadlem v té době skončil a obětoval se svému otci, který přišel o nohu," vysvětlila Jitka Gavdunová.

Jiří Kopta se narodil 30.6. 1961 ve Vejprtech. Vystudoval Státní konzervatoř v Praze (1980) a nastoupil do Západočeského divadla v Chebu, kam se po působení v Mostě na počátku 90. let vrátil. Před kamerou si zahrál několik menších postav studentů a mladíků na prahu dospělosti: Láska na druhý pohled (1981), Má láska s Jakubem (1982), Poslední mejdan (1982), Fandy ó Fandy (1983) a naposled si stoupl před kameru jako Honza Bradáč zvaný Guláš v televizním seriálu Chlapci a chlapi (1988).