Ve Strupčicích včera naměřili přes 42°C. Parkoviště, která bývají většinu roku poloprázdná, teď praskala ve švech.Ti, kteří museli pracovat, si pouštěli ve svých kancelářích větráky či klimatizace.

Na dvou meteorologických stanicích, které na Chomutovskou jsou, padaly teplotní rekordy. V Tušimicích naměřili 36,9°C a padl tak rekord pro 20. srpen. Ten dosud odolával od srpna 2003 a měl hodnotu 34°C. Srpnový rekord 37,9°C včera však nebyl překonán. Tropické teploty naměřili meteorologové také na Měděnci. Také zde padl denní rekord 32,5°C opět ze srpna 2003. Naměřilo se 32,7°C čímž padl i rekord této stanice, který měl hodnotu 32, 6°C.

To, že ani na horách se lidé neochladili, potvrzuje také nová vejprtská meteostanice, kde po šestnácté hodině naměřili 38,4°C. Jak trávíte tropické dny vy? Kde nebo jak se nejlépe zchladíte? Posílejte fotografie na chomutovsky@denik.cz.

Vedro? Pojďte se zkoulovat!

Schovat se do stínu? Pod slunečník? Zalézt do vody? Společnost Kultura a sport zareagovala na současná vedra po svém. Uprostřed tropických teplot zve všechny na „zimní" hrátky se sněhem! Akce se uskuteční na parkovišti u zimního stadionu na Zadních Vinohradech, kde bude pro zájemce o koulovačku připraven první sníh již v 11.00 hodin. Půjde o technický sníh z úpravy ledu, který na místo dovezou rolby. Podle víkendové zkoušky ho bude slušný kopec a rolby ho budou během dne ještě doplňovat, takže zkoulovat se můžete i odpoledne. K tomu můžete vzít kolečkové brusle na in-line dráhu či děti na hřiště u nového fotbalového stadionu.

Anketa: Jak snášíte tropické teploty? Máte nějaký tip na zchlazení?

Gabriela Mertlová, 64 let, Chomutov
Cítím se normálně, mám totiž teplo ráda. Chladím se doma na houpačce, ale spíš se vyhřívám.

Hana Hanzíková, 29 let, Chomutov
Moc je nezvládám, jsem v práci. Odpoledne se ale nejraději schovám na zahrádku a nebo si zajdu na studené pivo.

Petr Šťastný, 41 let, Šerchov
My ještě máme dobrý věk, ale důchodci musí padat jako švestky. Já se přes den chladím zmrzlinou, odpoledne u rybníka a večer pivem.

Tereza Svobodová, 19 let, Chomutov
Já jsem teď byla dva měsíce ve Španělsku, kde byly denně čtyřicítky. Problém s tím tedy nemám. Piji vlažnou vodu a to mi pomáhá.

Marie Kaplanová, 69 let, Chomutov
Vedro je hrozné. Před ním a před sluníčkem se schovávám doma. Tam je mi lépe.