Bílé auto s nápisem Monika Zeman už Chomutováci před úřadem neuvidí. Úřednice spjatá s ODS se stěhuje na kraj.

Dnes už bývalá vedoucí stavebního úřadu se známou stala tím, že její společnost, ve které s manželem figurovala před nástupem na úřad, vystupovala ve stavebních řízeních k letnímu areálu Banda. Vyplývá to ze zprávy tehdejšího ombudsmana Otakara Motejla.

Potom se stala šéfkou stavebního úřadu, který rozhodoval o případných sankcích pro areál Banda, který má problémy s kolaudací. S provozovatelem Kamencového jezera a Bandy Zdeňkem Fojtíkem ji spojuje členství v ODS, dříve byli oba členy regionální rady občanských demokratů v Ústeckém kraji.
Monika Zeman vedla stavební úřad půl roku, nastoupila v květnu 2010. Minulý týden odešla pracovat na krajský úřad. Primátor Jan Mareš minulý týden na tiskové konferenci řekl, že odešla na vlastní žádost. Na dotaz, jestli ji nynější vedení město „nepopostrčilo“, odpověděl záporně. „Paní Zeman přišla s tím, že jde do výběrového řízení na pozici na krajském úřadě,“ uvedl primátor.

Z okresu na kraj

Tam uspěla a magistrát tak už opustila. Na kraji pracuje jako zástupkyně ředitele pro výkon přenesené působnosti. Chomutovský tajemník už vypsal výběrové řízení na funkce vedoucího odboru.

Horké křeslo

Zdá se, že křeslo člověka, který rozhoduje o stavbách v Chomutově, je hodně horké. Své o tom ví Oldřich Moravec, kterého udal někdo z podřízených, že si v pracovní době připil na zdraví narozené dcery. Za pár dní se po výzvě k pití alkoholu přiznal, načež ho vedení města odvolalo.

Místo vedoucího dlouho zůstalo neobsazené, až na něj nastoupila zmiňovaná Monika Zeman. Ta na úřadě vydržela půl roku. Nyní se vybírá nový šéf, za úřad vede pověřená vedoucí.