Starostou se stane Jiří Kulhánek (ODS), který dostal nejvíce hlasů a jeho stranu volil takřka každý druhý Kadaňák, který přišel k urnám.
Jeho pravou rukou bude nejspíše dosavadní místostarostka Olga Zörklerová z ČSSD. Sociálním demokratům ODS nabídla podíl na vedení města, i když by si v zastupitelstvu vystačila se svými hlasy sama.

A ČSSD nabídku křesel v radě a post místostarosty přijala. Včera to Deníku potvrdila O. Zörklerová. Její strana ji také navrhla na druhý nejvyšší post města, dohodu politických stran musí ještě posvětit ustavující zastupitelstvo, ale podle všeho půjde jen o formalitu.

Kdy se (staro)noví zastupitelé sejdou, zůstává otázkou. U krajského soudu totiž leží návrh na neplatnost voleb v Kadani. Podal ho Petr Kotáb z Dělnické strany soc. spravedlnosti (DSSS). Podle „Dělníků“ měla ODS v Kadani shánět za dvě až tři stovky korun pro jednoho hlasy romských obyvatel. Údajně podplacené voliče měl pak také příbuzný jednoho z kandidátů doprovázet až do volební místnosti, tvrdí DSSS.

Lídr ODS Kulhánek už dříve řekl, že jeho strana nic takového neorganizovala a že jde o nesmysl. Soud musí rozhodnout poměrně rychle, ustavující zastupitelstvo by mohlo být ještě v listopadu.