Byla to jediné „známější“ osoba, která měla za Věci Veřejné v Chomutově kandidovat.

Bývalý chomutovský místostarosta Jaroslav Říha ještě v pondělí figuroval na kandidátce zveřejněné na oficiálním webu strany, patřilo mu čtvrté místo.
O den později ale už byla kandidátka jiná a Jaroslav Říha z ní vypadl. Změnilo se i pořadí jednotlivých osobností.

Jak se J. Říha dostal na kandidátku a proč najednou zmizel, vysvětlují VV technickou chybou. „Pan Říha se na webové stránky dostal technickou chybou a na oficiální kandidátce VV Chomutov nekandiduje,“ uvedla Blanka Zahálková, předsedkyně klubu VV Chomutov. Proč strana kandidáta nakonec „odstranila“, Zahálková nevysvětlila.

Je zřejmé, že původní seznam, který na stránkách visel až do pondělí, je staršího data. Poslední změny se totiž mohly dělat pouze do 16. srpna, takže VV oficiálně zaregistrovaly kandidátku bez Říhy.

Sám Říha potvrdil, že za VV do voleb nejde. „Jednali jsme spolu několikrát, ale nakonec jsme se nedohodli,“ popisuje s tím, že této straně fandí. Dodává, že do voleb chtěl jít se svým sdružením Alternativa 4E, ale nepodařilo se mu sehnat dost podpisů vstup do komunálek.

Právě vydáváním bulletinu Alternativy se bývalý chomutovský místostarosta a zastupitel dostal do povědomí Chomutováků. Vydával a do tisíců schránek zdarma rozšiřoval tiskovinu, kde napadal představitele chomutovských Zelených a dával velký prostor obhajobě radnice.