Věci veřejné (VV) půjdou do boje i o chomutovskou radnici. Na kandidátku postaví sekretářku, primáře či podnikatele.

Rozhodli o tom příznivci strany, kteří vybírali komunální lídry v internetovém hlasování. Vybrané lidi ještě musí potvrdit dnešní grémium strany.
Podle hlasování to vypadá na to, že lídrem pro chomutovské komunální volby bude Blanka Zahálková z Chomutova, která pracuje jako sekretářka ředitele na základní škole. „Chtěla bych se především zabývat ekonomikou, rozpočtovou problematikou, zprůhledněním hospodaření města,“ uvádí ve svém prohlášení jednačtyřicetiletá Chomutovanka, která je zároveň i předsedkyní chomutovských „Véčkařů“.

Podle svých slov není spokojená s politickou situací ve městě a chce ji změnit.

S podobnou filozofií chce jít do politiky i David Richtr, kterého mnozí Chomutováci znají především díky jeho profesi – je primářem rehabilitačního oddělení chomutovské nemocnice. Richtr není členem strany, už dříve ve volbách kandidovat, a to v krajských za uskupení Severočeši.cz.
Stejně hlasů jako on získala i učitelka Petra Fořtová, členka VV. Ta slibuje rovněž zprůhlednění městských financí a prošetření některých veřejných zakázek.

Pokud by Věci veřejné získaly v Chomutově přibližně stejné procento hlasů jako v parlamentních volbách, do zastupitelstva by se dostaly.
Strana v červnu vyhodila některé „závadné“ členy v Ústí a Chomutově. Podle předsedy Radka Johna byli spojeni s „podnikatelskými sférami“ se špatnou pověstí.

Chvíli to vypadalo, že VV ani do komunálních voleb v kraji nepůjde. Podle Zahálkové to neplatí. „Do komunálních voleb v Chomutově určitě půjdeme,“ řekla Deníku.