Informovala o tom policejní mluvčí Marie Pivková. Od začátku roku je to už čtvrtý nález nevybuchlé munice v Ústeckém kraji.

Granát nalezl pracovník při výkopových pracích v Purkyňově ulici. „Chomutovští policisté místo ihned zajistili a přivolali pyrotechniky. Ti nalezené věci odvezli k likvidaci, nevznikla žádná škoda na majetku ani na zdraví,“ uvedla Pivková.

O něco dramatičtější byl nedávný nález granátu v Jirkově. Ten se se jen tak válel v trávě za garážemi v ulici Hrdinů a především nešlo o válečnou munici, ale současný granát. Policisté museli evakuovat jednoho seniora z blízkého domu, než pyrotechnik granát zajistil a odvezl k likvidaci.

A v kraji to nebyl jediný případ, kdy museli zasahovat pyrotechnici. V lednu nalezli pracovníci kamenolomu v Želenicích na Mostecku několik nevybuchlých bomb. Kvůli jejich přepravě byla asi na 15 minut uzavřena hlavní silnice z Mostu do Bíliny. O dva měsíce později museli kvůli nálezu sovětského granátu evakuovat deset lidí v centru Šluknova na Děčínsku.

V dubnu pak stavební dělníci objevili velké množství munice poblíž rozestavěné dálnice D8 u Vchynic na Litoměřicku. Šest silně poškozených granátů pyrotechnik likvidoval na místě.