Do zastupitelstva se totiž nedostala jedna ze dvou stran, které stály otevřeně proti sobě. Paradoxně ta, která první volby loni v říjnu vyhrála. Ta, která po opakovaných dubnových volbách opustila posty, aby se musely volby znovu opakovat.

Ano, lidé ve Všehrdech byli volit už potřetí. Zatímco ve všech městech a obcích se už pracuje, v malé vísce na okraji Chomutovska a Žatecka se pořád čekalo.

Vyhrál starosta

O víkendu zvítězila strana Za spokojenou vesnici, za níž kandidoval i současný starosta Miloslav Mandík. Má čtyři zastupitele. Její největší soupeř, Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst, se naopak do zastupitelstva nedostalo vůbec. Pátý zastupitel je ze strany Za harmonický rozvoj obce, která kandidovala poprvé.

Podle starosty Miloslava Mandíka z vítězného sdružení je sobotní výsledek příznivý. Je velmi vysoká šance, že se podaří sestavit nové vedení obce. „Strana, se kterou problémy byly, se tam vůbec nedostala, takže si myslím, že jedna překážka padla,” poznamenal pro Českou tiskovou kancelář starosta Všehrd Mandík.

Proč volili potřetí?

Loni v říjnu vyhrálo Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst se třemi mandáty, strana Za krásnější vesnici (jak se tehdy jmenovala) starosty Miloslava Mandíka tehdy měla jen dva. Jenže se jich vzdala a protože zastupitelů tím pádem bylo málo, musely se volby opakovat. V dubnu.

Situace dopadla opačně - starostovo sdružení vyhrálo se třemi mandáty a jejich oponenti získaly dva. Jenže i oni se jich vzdaly a tak museli Všehrdští k urnám potřetí. Snad už naposledy.