Na strávení té myšlenky měla veřejnost i vedení města jen pár dnů. Před čtrnácti dny Chomutovský deník zveřejnil informaci, že policie hodlá stáhnout policisty ze dvou služeben na Černovické ulici a na sídlišti Kamenná. Zděšení ještě ani neopadlo a první jmenovaná už končí.

Upozorňuje na to nenápadná zpráva na webových stránkách policie pod titulkem Oznámení pro občany. „Od 1. listopadu 2012 bude Obvodní oddělení Chomutov-Černovická, které nyní sídlí v ulici Černovická 3306, přestěhováno do budovy na náměstí T.G. Masaryka 1168 v Chomutově (současné sídlo Obvodního oddělení Chomutov-město)," uvádí v ní policejní mluvčí Marie Pivková. V budově na adrese Černovická bude nadále zachována hláska, která v případě potřeby zajistí spojení s chomutovským operačním střediskem policie.

Je to první z viditelných organizačních změn v chomutovské policii, o kterých se v poslední době tolik diskutuje. Policisté opustí také služebnu na Kamenné. Vedení chomutovské policie se brání termínu „rušení" a používá výraz „stěhování". „Tato dvě oddělení nadále zůstanou funkční, pracovat budou v nezměněném počtu a ve stejném systému služeb jako dosud, pouze budou v jiných prostorách," uvedl šéf chomutovské policie plk. Jaroslav Peleška.

Kvapné „přestěhování" služebny na Černovické je ale přesto zarážející. Původní termín měl být od 1. ledna 2013, policie ještě před týdnem slíbila, že do konce roku představí akční plán, jak bude ve změněné podobě fungovat. Také představí  - 22. listopadu ho mají vidět zastupitelé, 3. prosince pak veřejnost. Jenže to už bude služebna na Černovické několik týdnů prázdná.

Představení akčního plánu si vyžádal primátor Chomutova Jan Mareš, který má z rušení služeben obavy „Tento krok policie nepovažuji za zcela šťastné řešení, mě ani občany určitě nepotěšil. Proto chceme jasně slyšet, jak bude Policie ČR řešit situaci sídlišť a jak budou obě oddělení nadále fungovat," vysvětlil. Dozví se to, ale už za běhu…

Rozhodnutí policie vyvolalo velkou diskuzi na našich webových stránkách. Většina lidí se toho kroku děsí, jen pár jich nevidí situaci tak žhavou. Nejzajímavější názory jsme vybrali pro tuto stranu.