Bude zítra konec světa nebo ne? Většina lidí má jasno: pátek 21.12. 2012 bude úplně stejný den jako všechny ostatní. Jsou o tom jistě přesvědčeni i svatebčané, kteří si právě na pátek naplánovali obřad na Červeném hrádku.  Jsou o tom přesvědčeny dvě organizátorky zajímavé akce s názvem „21.12.2012 …Svět nekončí".  Jsme o tom přesvědčeni i my v redakci, ale fakt je, že z „konce světa" se stal společenský fenomén. Vznikají dokumenty, média téma ždímají, co to jde, na sociálních sítích kolují vtipy i rady. Když jsme se na redakčním facebooku zeptali našich čtenářů, co budou v pátek dělat a jak by chtěli strávit poslední den svého života, většina pochopila, že to nemyslíme úplně vážně. Někteří nám ale vyčítali, že šíříme paniku či ať už s tím strašákem přestaneme. A zajímavá byla odpověď starosty Kadaně Kulhánka. Vyjádřil se stručně: "To je ale kravina, že."

Najdete na titulní stránce čtvrtečního Chomutovského deníku (třeba bude poslední;)

Simona Baumrtová je po návratu z mistrovství světa v jednom kole. A my jsme jí ještě na chvlíli zdrželi, abychom jí vyzpovídali, co všechno vlastně musí stihnout, jestli už má dárky a jestli má teď vůbec chuť jít do bazénu. Ale Simona je v pohodě snad za každých okolností, takže nám ochotně odpovídala.

Přinášíme vám také užitečnou informaci o tom, kdy a kam musíte zajít, jestli si chcete na Štědrý den domů přinést Beltémské světlo. A zprávu o novém investorovi v zóně Trinagle, který by mohl zaměstnat i řadu lidí z Chomutovska,

Lokální sport je na dvou stranách. Jednu zabiírá nominace ankety Nejúspěšnější sportovec roku a druhá je plná sportovních zpráv v čele s pozvánkou na čtvrteční souboj chomutovských Levhartů a Levic. Naši borci se postaví cizinecké legii a dojde i na souboj Fields vs Fields.

Kupte si ve čtvrtek Chomutovský deník!