Už začátkem října se ve velkých chomutovských marketech prodávají figurky na Mikuláše a různé vánoční zboží.


Tesco


Když lidé vejdou do jirkovského Tesca, vánoční atmosféra na ně uhodí už z hlavní výzdoby. Ale i aktuální nabídka zboží už je adventní – umělé stromky, třpytivé řetízky a spoustu dalších ozdob. Za nimi už jsou pro nakupující připravená balení s kosmetikou, různé balíčky s deodoranty pro muže i ženy, holící sady a další. Je tam i spousta hraček pro děti, od velkých aut až pro dívčí panenky Barbie.


Vánoční a mikulášské sladkosti najdou lidé v regálech kousek od pokladen. Vedení Tesca sází na poklidnou atmosféru Vánoc.


„Při plánování vánočního prodeje vycházíme z našich průzkumů. Stále více zákazníků preferuje tradiční pojetí Vánoc a je pro ně důležitá atmosféra svátků a pohody. Vánoce jsou synonymem čerstvého a kvalitního jídla a samozřejmě dárků,“ říká Michal Štádler, ředitel marketingu Tesco.


Kaufland


Když lidé vejdou do otvického Kauflandu, půjdou pořád rovně, pak potkají stojánek s mašlemi, stuhami, vánočními taštičkami, ozdobné papíry a jiné. Po pravé straně, hned za regálem s pitím najdou nakupující velké čokoládové mikulášské figurky, různé balíčky, adventní kalendáře a spoustu dalších vánočních dobrot.


Globus


V Globusu je aktuální vánoční nabídka hned při vstupu dovnitř. Najdete tam opět například adventní kalendáře od různých výrobců, hrající krabičky, perníčky a jiné. Po levé straně jsou po řadách naskládané dárkové kazety. Od různých parfémů až po řasenky. Mají tam hezké dárky, jak pro muže, tak i ženy a dívky.


Globus i Tesco jsou samozřejmě také vánočně vyzdobené. Vánoční zboží je samozřejmě i v jiných chomutovských prodejnách. Například i v Bille, tam ho měli už od začátku září.