Téměř sto padesát tun odpadu svezly Technické služby z ulic města o vánočních svátcích. Toto množství je srovnatelné s předchozími lety. Při mimořádných svozech odpadu se na skládku dostane o několik desítek tun odpadu více než při svozech ve všedních dnech. "Kdyby Technické služby nevyjížděly svážet odpad o vánočních svátcích, ulice by zaplavily krabice od dárků, staré spotřebiče i množství zbytků jídel. S tunami navíc, by se pak Technické služby při běžných svozech jen těžko potýkaly. Proto jsou tyto mimořádné svozy důležité," uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

Technické služby dopředu avizovaly, že chtějí ve spolupráci s městskou policií zajistit průjezdnost užších silnic v ulicích na sídlištích. V minulosti se stávalo, že kvůli špatně zaparkovaným autům nemohli pracovníci vyvézt kontejner, čímž se značně komplikovalo udržení čistoty v okolí. "V letošním roce jsme žádné takové problémy neměli, všechny kontejnery se vždy podařilo vyvézt a strážníci tak nikde nemuseli zasahovat," uvedl vedoucí provozovny Svozu odpadu Technických služeb města Chomutova Samir Kharboutli.

Vozy na skládku odvezly o vánočních svátcích celkem 136 tun komunálního odpadu z běžných kontejnerů, velkoobjemových kontejnerů a odpadkových košů, 6 tun plastu a 8 tun papíru z nádob na separovaný odpad. S odpadem bojovaly posádky 2 multicar, 2 avií a 7 velkých svozových vozů.

Velkoobjemové kontejnery určené na vánoční stromky budou přistavené na všech čtrnácti pevných stanovištích od čtvrtka 2. ledna do pátku 10. ledna. Výjimkou bude kontejner v Nových Spořicích. Ten nebude stát na pevném stanovišti, ale na parkovišti mezi panelovými domy.

Nyní již budou Technické služby vyvážet odpad podle běžného harmonogramu kromě 1. ledna.