Jedle, smrky a borovičky prodává před nákupními centry jediná společnost, která také určila jednotné ceny. Jak u kadaňského Kauflandu, tak před chomutovským Globusem zákazníci pořídí smrček za 249 až 349 korun a oblíbenou jedličku, která jde velmi na odbyt, protože tolik neopadává, od 499 Kč.

Jde to ale i levněji. „Před chomutovským Lidlem máme ceny o několik desítek korun nižší, než před velkými nákupními centry,“ upozornil regionální vedoucí společnosti Baobab Peter Ferko. „Je to tím, že tam chodí nakupovat především důchodci. Kvalita stromků odpovídá nižší ceně, proto jsou také menší,“ dodal. O pár desítek korun levnější stromky společnost nabízí i u kadaňského Kauflandu a před jirkovským Tescem. Stromky tam začnou prodávat v pátek odpoledne.


Nejlevnější jedličky


Cenově Baobabu konkuruje chomutovský BauMax, který nabízí jedličky o stovku výhodněji. Za 399 Kč. Stromky měří od metru po půl druhého metru. „Víme, že máme nejnižší ceny za jedličky a lidé o ně projevují extrémní zájem,“ pochlubila se vedoucí prodejny Martina Svobodová. Na skladě jich zbývá na dvě stě a stejný počet dvoumetrových stromů. Smrčků zbylo podstatně méně a k mání jsou za 299 korun. Oproti tomu kontejnerované smrčky (v květináčích) už jsou beznadějně vyprodané.

Boleboř má „vyprodáno“


Chomutované, kteří po léta jezdili pro levné a pěkné vánoční stromky na lesní správu do Boleboře, mají letos smůlu. Z původní stovky smrčků jich ve dvoře zůstalo jen patnáct a je otázkou, jestli do Vánoc ještě nějaké budou.

„Stromky jsou zasněžené a přístup do lesa špatný. V tuto chvíli nevíme, jestli se ještě pro nějaké dostaneme,“ informoval revírník Václav Havlíček. Zatímco v uplynulých letech v Boleboři prodali na tisíc smrků, letos to bylo jen několik desítek. „Lidé stále volají, jestli ještě nějaké budou, ale nedokážeme to slíbit,“ odtušil revírník.

Na poslední chvíli


Prodejci čekají největší nápor zákazníků tento a následující víkend. Opozdilci nákup vánočního stromku nechávají dokonce na poslední dny před Štědrým večerem.

„Takových je možná většina,“ míní Jaroslav Gombita, který prodává před Kauflandem v otvické obchodní zóně. „Chodí i 24. prosince. Musí ale počítat s tím, že už jsou stromky přebrané,“ upozornil.

Přidejte do diskuze své tipy, kde nakupujete pěkné stromky za levno.