Směnu začali obecní policisté záchranou života. Přijali oznámení od občana, který je upozornil na to, že byl před chvilkou telefonicky informován o pokusu sebevraždy známého.

"Jelikož se strážníci nacházeli poblíž panelového domu, kde mělo k pokusu sebevraždy dojít, ihned zareagovali a podařilo se jim po chvilce klepání donutit podnapilého muže, aby je vpustil do svého bytu. Již u dveří bylo zřejmé, že je muž pořezaný v oblasti krku a rukou. Jak bylo posléze zjištěno, uvedený ztratil přibližně jeden litr krve," uvedl velitel tamní obecní policie Pavel Šesták. Při pohovoru se strážníky bylo zřetelné, že na muže, který se pokusil zasebevraždit, dopadla pochmurná nálada, byl v bytě sám a utápěl se v žalu a ve vzpomínkách. Jak uvedl velitel tamní obecní policie, bylo těžké muže přesvědčit, aby spolupracoval a nechal se ošetřit, po chvilce rozhovoru se ale uklidnil a nechal si obvázat krvácející rány. Zanedlouho na místo dorazila záchranná služba, která muže odvezla na ošetření do nemocnice, případ si převzali kolegové s Policie ČR k dalšímu šetření.

Ihned po předchozí události bylo strážníkům telefonicky oznámeno, že při tzv. půlnoční bohoslužbě, která se konala v bečovském kostele, má dojít ze strany tamní mládeže k narušování celého obřadu. Mládež měla házet dělobuchy a dělat nepořádek. "Strážníci v kostele setrvali celou bohoslužbu, v kostele se sice nacházela nám známá závadová mládež, ale k většímu narušení obřadu naštěstí nedošlo," dodal velitel.

Jakmile byl obřad ukončen, přesunuli se strážníci k bytové jednotce panelového domu, kde byl oznámen případ rušení nočního klidu, v bytě probíhala oslava, které se účastnil větší počet osob. Po vyřešení případu a opuštění panelového domu strážníci zaznamenali v okolí domu hlouček mladíků, kteří si pravděpodobně spletli ulici s koncertním vystoupením, hlučný zpěv byl na místě uklidněn a mladíci se zanedlouho rozešli.

V podobném duchu probíhala také směna v předchozím dni.

(opb, oh)