Na obrázcích bývají různá přání – koloběžky, autíčka, brusle, hodinky, panenky pro ty nejmenší. Starší děti si potom už přejí spíš praktické dárky. Když náhodou nějaké namalované přáníčko na stromečku zbude, pak ho dokoupí samo obchodní centrum Olympia. „Děti většinou z Olympie dostanou to, co si přejí, a bývají to spíš hodnotnější dárky, než co bychom jim koupili my,“ uvádí sociální pracovnice Lucie Vorlová. Někdy pošle dárky i centrála Klokánku v Praze. Dárky rozdávají podle věku dětí a tak, aby každý měl stejně.

Některé děti jdou na Vánoce domů, když o to požádá třeba babička. Pak v Klokánku rozhodnou, jestli je to vhodné nebo ne. „Neříkáme jim to ale dopředu. Kolikrát se stane, že rodiče nebo příbuzní slíbí, že si děti na Vánoce vezmou a nakonec nepřijdou. Ty jsou z toho pak hrozně zklamané,“ popisuje Lucie Vorlová.

Děti, které v Klokánku tráví první Vánoce, ani kolikrát neví, co to Vánoce jsou. „Divily se, co to je za dárky a proč je dostávají. Nechápaly vůbec ten význam,“ doplňuje Lucie Vorlová. Ty děti, které jsou v Klokánku déle, už vědí, co je o Vánocích čeká. I jejich tety je berou v rámci výuky na předvánoční procházky do zooparku nebo na ozdobené náměstí.

Vánoce oslaví s tetou v každém bytě a k Štědrovečerní večeři budou mít tradiční – bramborový salát, řízek a kapra. Pak si rozdají dárky pod stromečkem.