Hlavní tah I/7 byl zavřený od rána skoro celý den. Byl zablokován závějemi. Už dole při nájezdu ze silnice I/13 stálo policejní auto, které auta nahoru nepustilo. K večeru ji policisté uvolnili pro osobní auta, pro kamiony však zůstala zavřený.

Celý den až do noci zůstala uzavřená také stará silnice do Křimova, tedy z Chomutova po Lipské kolem vodárny.

Dopoledne byly velké problémy také okolo Vejprt a na několik hodin byla zavřená i cest z Klášterce nad Ohří na Novou Vísku, kde zapadl kamion. Stále platí uzavírky horských silnic, hlavně kolem Výsluní, a z Měděnce do Loučné pod Klínovcem.

Do Krušných hor, které jsou sněhem hodně zablokované, by řidiči raději neměli vůbec jezdit. Přes noc tam napadlo přes třicet centimetrů sněhu a fouká silný vítr, který silnice uzavírá hned po protažení.

Horská služba Krušných hor hlásí obrovskou kalamitu. přes noc napadlo přes půl metru sněhu.

Podle informací záchranářů je situace na silnicích doslova zoufalá, průjezdných je jen několik komunikací a silničáři již nestíhají cesty prohrnovat. „Silné sněžení i prudký vítr pokračuje,“ popsal kalamitu náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner. Dodal, že obyvatelé i návštěvníci by se dnes v žádném případě neměli vydávat na hřebeny Krušných hor, protože terén je zcela neprůchodný. Záchranáři také řešili případ nezvěstného muže, který se z chaty na Teplicku neozýval své rodině (více čtěte ZDE).

Sníh zcela odřízl od světa některé horské vesnice, například Kovářskou či Měděnec. Více ve článku ZDE.

Problémy mají i řidiči ve městech, kvůli sněžení a vichru je špatně vidět, hodně to klouže.


JAK ZKOMPLIKOVALA KALAMITA ŽIVOT VÁM? PIŠTE NA CHOMUTOVSKY@DENIK.CZ NEBO VOLEJTE NA 602 210 373