Kvalitní porci hudby servírovali hudebníci komorního orchestru Českého rozhlasu i sólisté, kteří se na závěr dočkali ohlušujícího potlesku ve stoje. Diváci si tak vysloužili další přídavky.

Koncert zorganizoval chomutovský dýdžej a moderátor David Kiklhorn, velký obdivovatel filmové hudby a také klasiky. Rozhodl se, že do Chomutova přinese nový střih koncertů, jež dokážou bavit a dojímat. První se uskutečnil v říjnu a naplnil většinu míst v divadle. Druhý koncert, který se konal ve svátek zamilovaných na svatého Valentýna 14. února, byl vyprodaný do posledního místa.

Pracovnice integrovaného výcvikového centra Eva Nováková na figuríně ukazuje, jak polohovat člověka upoutaného na lůžko.
Půjčí vozík, naučí polohovat dědu. V Chomutově vyrostlo výcvikové centrum péče

S koncerty tohoto typu chce pořadatel pokračovat. „Mým cílem je, aby byl Chomutov spojením filmové a klasické hudby známý. Rád bych, aby se sem lidé jednou sjížděli jako například do Smetanovy Litomyšle,“ nešetří velkými vizemi. V roce 2026 by rád uspořádal koncert s celým Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu na zimním stadionu.

Mohlo by vás zajímat: Scénicky nasvícená a s mlhovištěm. Fontána v chomutovském parku ožije

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová