Tři výrobně skladovací haly vyrostou vedle sebe v sousedství společností Hitachi a Panasonic, počítá se s výstavbou parkoviště pro kamiony i auta zaměstnanců, výsadbou zeleně a oplocení. Vyplývá to z dokumentace k územnímu řízení, které probíhá na žatecké radnici.

V halách by se měly vyrábět díly pro automobilový průmysl, pro kterou konkrétní společnost Panattoni u Žatce haly postaví, zatím nezveřejnila.

„Panattoni Europe, přední světový developer v oblasti průmyslových prostor, oznamuje zahájení výstavby na míru pro mezinárodní společnosti z oblasti automobilové výroby. Nový Panattoni Park Žatec bude budován v etapách a v konečné fázi nabídne tři haly," uvádí se na internetových stránkách společnosti.

Společnost Panattoni koncem loňského roku uzavřela s vlastníkem zóny, Ústeckým krajem, smlouvu na pronájem a pozdější odkup pozemku o rozloze 16 hektarů. „Celkový počet zaměstnanců se očekává až 450," sdělil tehdy Pavel Sovička ze společnosti Panattoni. Začít stavět by se mělo na přelomu letošního a příštího roku.

Panattoni je sedmým investorem v této zóně. Pozemek, kde má být jeho projekt realizován, se nachází v západní části u hal Panasonic a Hitachi. Panasonic u Žatce vyrábí LCD obrazovky, Hitachi po uzavření továrny na televize nyní rozjíždí výrobu brzd a tlumičů do aut.

Na západním okraji zóny dokončila továrnu společnost Gestamp, na druhé straně zóny už stojí haly Johnson Controls a Solar Turbines. Na jižním okraji zóny začala stavět firma Hargo. Pokud se všechny tyto ohlášení záměry realizují v plné výši, v zóně by mělo vzniknout 1700 nových pracovních míst.

ZÓNA TRIANGLE 

•vyrostla na místě bývalého

vojenského letiště u Žatce

•vlastní ji Ústecký kraj, který areál převzal před deseti lety

•v současné době je tam pět

továren, šestá se staví

•na okraji areálu nad Žiželicemi je velká sluneční elektrárna